Сучасна і цікава наука: У Франківську відкрився Центр освітніх інновацій

news-image: Сучасна і цікава наука: У Франківську відкрився Центр освітніх інновацій
Робототехніка, хімічні експерименти і захоплююча фізика. Відтепер поринути у світ цікавої науки франківці і гості міста зможуть у новому Центрі освітніх інновацій.

Сьогодні, 16 липня в приміщенні колишньої молочної кухні на вулиці Незалежності відкрився сучасний Центр освітніх інновацій, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

На відкриття наукової мекки завітали безліч людей від поважних науковців до найменших франківців. А подивитись тут справді є на що: робототехніка, хімічні досліди, комп'ютерні розробки та багато іншого.

Слід зазначити, приміщення колишньої молочної кухні довгий час перебувало в занедбаному стані. Минулого року за ініціативи секретаря Івано-Франківської міськради, кандидатки у народні депутати Оксани Савчук у приміщенні розпочали ремонт і облаштування сучасного освітнього центру.

"Коли вперше сюди зайшла, то зрозуміла, що тут можна робити раритетні фотографії: старі меблі, все порозкидано. Тепер це місце не впізнати. Саме тут будуть творитися нові ідеї та думки, які стосуються розвитку освіти, самовдосконалення, наукових інновацій. Наші вчителі можуть тут поділитися досвідом. Сьогодні тут дуже багато людей, які розуміють, що цей центр необхідно наповнити змістом. Також з нами сьогодні делегації молоді з Грузії, Німеччини, Польщі  і України з проекту Еразмус+. Тобто, центр фактично вже віднині почав працювати і відразу з міжнародної співпраці", - зауважила Савчук. 

Привітати Оксану Савчук з відкриттям Центру освітніх інновацій завітав міський голова Руслан Марцінків. Очільник міста наголосив, що це дуже важливий крок у розвитку освіти міста та подякував кандидату Оксані Савчук за те, що створює сучасні освітні простори в Івано-Франківську.

«Це простір, який буде надихати і в якому будуть творити. І тепер перед нами стоїть завдання наповнити яскравим змістом це приміщення. Впевнений, що сюди приїжджатимуть і закордонні делегації, будуть обмінюватися досвідом», – зазначив Руслан Марцінків.

Наразі в управлінні освіти готуються спеціальні програми, а вже з вересня Центр запрацює на повну потужність.

"Ми бачимо його як позашкільний заклад зі своєю ідеєю, тематикою, який буде мати на меті зробити освіту сучасною, починаючи від дошкільнят і закінчуючи студентами і навіть людьми літнього віку. У вересні запрацює тематична програма, яка буде розбита за днями. Кожен буде знати, що і в який день буде проводитися", - анонсувала Савчук.  

Галина Луковська, яка займалася дизайном Цетру запевняє, що візуальне середовище має дуже великий вплав на розвиток учнів, студентів, молоді. 

"Переді мною поставили завдання зробити простір, куди б молодь тягнулася, поверталася і хотіла творити. Думаю нам це вдалося", - каже дизайнерка.

Тож вже з осені Центр стане магнітом для залучення в івано-франківську систему освіти новітніх практик навчання й виховання.Садочки та школи не можуть у повній мірі забезпечити потребу дітей в інноваційній освіті, адже вони працюють за відповідною міністерською програмою. Натомість у Центрі діти та дорослі матимуть змогу навчатися робототехніки, відвідувати майстер-класи з прикладної фізики та хімії, обмінюватися досвідом та креативити.

«Діти, які хочуть пізнавати щось нове, дорослі, яким не вистачає нових ідей для розвитку, люди золотого віку, які бажають бути з внуками «на одній хвилі». Кожен може знайти у Центрі освітніх інновацій свій напрямок», ‒ переконана кандидат у народні депутати Оксана Савчук.

Слід зазначити, івано-франківський Центр освітніх інновацій - перший такий комунальний заклад в Україні. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 16.07.2019 16:03
загрузка...