Три книги від харківського видавництва Vivat, що перевернуть свідомість українців
- Ганна Артем’єва та Олена Рачова «58-ма. Невилучене»
330 опитаних: вся правда про ГУЛАГ очима очевидців
Про що мовчали громадяни СРСР? Про що всі знали, але й думати боялися? Про моторошну реальність, яка могла спіткати кожного – ГУЛАГ. Адже майже у кожного був напоготові чемоданчикз усіма необхідними речами на випадок арешту.
Сьогодні російська журналістка та фотограф «Нової газети»Олена Рачова та Ганна Артем’єва опитали безліч опалених долею ГУЛАГівців: тих, що сиділи, і тих, що охороняли ... та видали книгу – «58-ма. Невилучене». Всі інтерв’юери - це наші з вами бабусі та дідусі.
«Що я вам, росіянам, зробила? Нікому нічого. А молодість пройшла марно».
Ольга Гончарук
Стаття 58 КК РРФСР: «Контрреволюційною визнається будь-яка дія, спрямована на повалення, підрив або послаблення влади урядів Союзу РСР, на підрив або послаблення зовнішньої безпеки Союзу РСР і завоювань пролетарської революції».
- Василь Деревінський «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою»
Василь Деревінський – доктор історичних наук та професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури, розкриває всі подробиці з життя гордості української нації – В’ячеслава Чорновола,активіста національно-визвольного руху, борця за незалежну Україну.
В’ячеслав Чорновіл пройшов кар’єрний шлях від тесляра, редактора до лідера партії – Народний Рух України. Ініціював заснування Української Гельсінської спілки. Він був тричі ув’язнений радянською владою, але зумів підняти міжнародну громадськість на захист політв’язнів у Радянському Союзі. У чому ж полягає феномен цієї людини? Чи була його смерть політичним замовним убивством? Дізнайтеся відповіді на всі ці питання.
- Євген Магда та Тетяна Водотика «Ігри відображень. Якою Україну бачить світ»
Свій погляд на формування позитивного іміджу рідної держави пропонують:
Тетяна Водотика, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України та
Євген Магда – кандидат політичних наук, доцент НТУУ «КПІ», координатор Бюро протидії гібридній війні та відомий в Україні політичний експерт.
У чомуполягаєсутністьміжнародногоіміджуУкраїни? Як на ньогоможнавпливати та трансформуватийого на всіхрівнях — відпрезидентів до туристів? Якими є сучаснітехнологіїроботи з іміджаминацій? Чим ізцього набору інструментів та як вартоскористатисьнашійдержаві? Відповіді на ці та іншінеоднозначні та багатоаспектніпитанняавториподають просто та цікаво. Особливуувагуприділеноісторичному та навітьфілософському контекстам функціонуваннястереотипів про Україну, а такожісторичному та політичномубекграундуформуванняїї образу в різнихкраїнах.
Авторицьогонауково-популярного дослідження не пропонують легких та швидкихрецептів, а намагаютьсяпояснитипомилкиминулого та заохотити до роботи над ними, щоб не припускатисяїх у майбутньому.