300 танцівників виконають спільну хореографію у Міжнародний день танцю


Прийдешні вихідні в Івано-Франківську стануть танцювальними. Чому? 29 та 30 квітня в місті відбудеться танцювальний фестиваль «Open Dance Day 2017», приурочений Міжнародному дню танцю, що припадає на суботу.

У дводенній програмі фігурують яскраві події: танцювальний перформанс та батли. Метою організаторів є об’єднання не тільки місцевих танцівників, але і танцівників з усієї країни, пише ТРК ВЕЖА.

Більше про флешмоб, виступи, батли, танцювальні школи та учасників заходу поговорили зі співорганізаторами фестивалю «Open Dance Day 2017» – Юлією Гулян, Вікторією Ковальчук та Євгеном Безусовим.

IMG_4974

(З лівого боку) Євген Безусов, Вікторія Ковальчук, Юлія Гулян, Дмитро Лека.

– Чим ваш танцювальний захід відрізнятиметься від інших?

Ю. Г. Наш захід унікальний тим, що всі провідні школи Івано-Франківська об’єднаються, щоб вразити глядачів невеликим, але дійсно енергійним танцювальним перформансом. Ми вважаємо, що для нашого міста дуже важливо те, що всі танцювальні школи попри конкуренцію, разом продемонструють велике танцювальне дійство.

– Що відбудеться першого фестивального дня? 

Ю.Г. Захід відбудеться на площі Фортечної галереї «Бастіон» о 17:00. До нашого перформансу задіяно близько 300 учасників, це студенти різних танцювальних шкіл. Розпочнеться захід виступами-візитівками кожної школи, після чого всі учасники танцюватимуть загальний танець, який складався хореографами різних шкіл. Далі плануємо організувати невеликий концерт, де будуть залучені не тільки учасники перформансу, але й інші школи, які виявили бажання взяти участь у танцювальному концерті. Опісля концертної частини, плануємо зробити танцювальний «джем», де кожен бажаючий зможе приєднатися до танців.

G1cm12HlgPo-600x399
 

– Хто є куратором цього танцювального заходу? 

– Фестивалем керує Ігор Крицак, котрий є координатором платформи «Тепле місто», проекту «Open Dance Day».

– Женю, у тебе також великий танцювальний досвід, ти танцюєш за кордоном та деякий час жив в Китаї. Розкажи про свою участь в організації танцювального дня.

Є.Б. Зараз я представляю школу «SoloWay». Ми також беремо участь у фестивалі. Я впевнений, що цей захід буде неймовірним. Кожен з танцювальних закладів завжди готує звітні концерти, організовує флешмоби чи виступи. А коли збираються всі ці школи та разом, із концепцією заходу, демонструють щось цілісне, це масштабне видовище. Там потрібно бути для того, щоб відчути ту енергетику, яку люди віддають танцюючи.

Євген Безусов

Євген Безусов

– Під яку пісню відбуватиметься загальний виступ? Знаємо, що є креативні задумки.

Ю.Г. Насправді, ми довго думали над тим, яку пісню обрати. Врешті-решт, зупинилися на тому, що трек повинен бути саме українською мовою, оскільки ми – франківці, і пропагуємо патріотизм. Ми зупинилися на пісні гурту «Сальто Назад» – «О, Мамо». Це динамічна пісня, гадаю, вона чудово підкреслить дух заходу.

– Як відбуваються репетиції з 300-ми учасниками?

Ю.Г. У нас були загальні тренування, а саме два тренування у спорткомплексі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. На правду, важко організувати таку велику кількість людей, але спільними нашими зусиллями репетиції проводяться на досить хорошому рівні. У кожній зі шкіл, хореографи тренують своїх учнів окремо. Коли збираємося на загальне тренування, тоді і формуємо цілісну картину. Минулої неділі відбулося фінальне тренування перед виступом.

– Знаємо, що у неділю теж відбудеться яскрава танцювальна подія.

– В.К. Так, 30 квітня зранку відбудуться батли «Mad About Dance», за які відповідальним є Ігор Крицак. На ці батли приїдуть учасники з різних міст. Всі охочі можуть взяти участь у змаганні, як професіонали, так і танцівники-аматори. Будуть учасники з Києва, Львова, Тернополя, Черкас, а також чекаємо на гостей з Півдня. Будуть різні танцювальні категорії.

17359403_1753548624958765_5199276376049164923_o

– Як виглядатимуть танцювальні батли?

– Кожен з танцівників готує свій вихід, тобто свій раунд. Учасник бореться за власну перемогу протягом хвилини.

– Танцювальне мистецтво стає популярнішим. Можливо на це вплинула велика кількість відомих танцювальних шоу?

Ю.Г. Це насправді так. Танцювальна сфера зараз стрімко розвивається. Навіть у Івано-Франківську кожного місяця відбуваються по дві-три танцювальні події. Всі ці заходи свідчать про те, що танцювальна культура зросла. Танцівники – це публічні люди, ми тренуємося для того, щоб глядач нас бачив. Задля обміну енергетикою з глядачем, хочеться все більше працювати. Танцювальна культура у Франківську на дуже високому рівні.

– Женю, ти один з небагатьох, хто танцюючи заробляє собі на життя. Здебільшого танці – це захоплення, хобі. Розкажи більше про цей досвід.

Є.Б. Такий досвід вже в минулому. Коли я працював за кордоном, мені дійсно вдавалося непогано заробляти, також допомагати батькам та забезпечувати свою сім’ю. Я впевнений, що більшість танцівників працюють не заради грошей. Зараз я займаюсь двома танцювальними групами у Франківську, які погодився вести через дитячий запал та заряд. Радію від того, коли бачу щасливі дитячі очі.

18111277_1529566113742435_2076524236_o
 

– Нещодавно ЗМІ анонсували, що у Франківська з’явиться свій танець, який буде властивий тільки нашому місту. Чи знаєте ви про таку ініціативу?
 

Ю.Г. Ми також долучалися до цього проекту. Навіть була записана пісня про місто для, власне, танцю. Ми збиралися із командою, все обдумували. Також згуртовували людей на Вічевому Майдані, щоб навчити всіх охочих. Проте, відверто кажучи, чомусь це не пішло. Але ми на цьому не зупиняємося, будемо працювати ще над створенням танцю міста.