Доба чергування дорожників обходиться Прикарпаттю в 300 тисяч


Минулого тижня на Прикарпатті створили штаб, щодо зимового утримання доріг.

Про це під час селекторної наради повідомила заступниця голови ОДА Марія Савка, інформує кореспондентка Бліц-Інфо. У свою чергу очільник САД в області Василь Буджак зауважив, що досвід минулих років дозволить не допустити надзвичайних ситуацій на дорогах взимку.

"Ввечері, 22 листопада ми переконали підрядників завантажити та підготувати техніку. Єдине, що ми не врахували, це те, що випав дощ, а не сніг і все обледеніло. Втім, до обіду 23 листопада в нас всі дороги були проїзні. Водночас 2-3 грудня ми працювали цілодобово, тож не було жодних затримок руху транспорту. За цих два випадки ми використали 327 тонн технічної солі та 624 тонни піщаної суміші. Чим більше коштів ми використаємо на зимове утримання, тим менше коштів буде на ремонти влітку. Тому треба вирішувати, чи можна почекати годину-дві, коли буде сніг і ожеледиця, чи використовувати 300 тисяч на добу, щоб всі бригади чергували не залежно від погоди. Адже щоб утримати 1000 кілометрів доріг потрібно 20 бригад, які чергуватимуть 24 години, а це обійдеться бюджету у 300 тисяч щодоби. Звичайно, коли буде негода ми будемо організовувати чергування, але просимо зрозуміти, що взимку дорога не може бути така, як влітку",- зауважив Буджак.

Також очільник САД запевнив, що підрядники повністю забезпечені і готові до роботи. Водночас облавтодор, який утримує найбільше доріг, має проблеми з паливно-мастильними матеріалами.

На завершення заступниця голови ОДА дала протокольне доручення організовувати чергування тільки за добу до прогнозованого погіршення погоди. У свою чергу директор "Дороги Прикарпаття" наголосив, що робота снігоочисної техніки 2-3 грудня показала проблеми по Косівському району. Зараз підрядник готується, щоб не допустити повторення ситуації.

"Наразі зі складу вже вивезли 215 тонн підсипкового матеріалу для доріг місцевого значення. Це 30% від потреби. Найбільше його буде потрібно і гірських районах",- пояснив посадовець.

Водночас заступник голови Верховинської РДА зауважив, що їм ще взагалі не завезли підсипкового матеріалу. Тож чиновник переживає, щоб не дорозі, де загинули туристи з Білорусі не повторилася така ж ситуація.

Вислухавши скарги району Марія Савка доручила очільнику "Дороги Прикарпаття" виїхати на місце і забезпечити матеріалами.