Експерт проекту DESPRO перебуває на Прикарпатті


Експерт швейцарсько-українського проекту з підтримки децентралізації в Україні DESPRO В’ячеслав Козак перебуває в даний час на Прикарпатті.

Сьогодні відбулася його зустріч з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василем Чудновим. На зустрічі також були присутні заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Зварич, начальник управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Марія Ткачук, координатор проекту від облдержадміністрації Андрій Юзюк.

Проект фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat). Нещодавно стартувала друга стадія проекту, активну участь у якій бере Івано-Франківська область.

В ході зустрічі експерт окреслив основні напрямки, в яких DESPRO будує свою співпрацю з громадами. Це, зокрема, водопостачання сільських населених пунктів, переробка твердих побутових відходів, водовідведення у сільських населених пунктах, покращення ефективності роботи комунальних підприємств у малих містах. При цьому, як зауважив пан Козак, перевага віддається тим проектам, де будівництво комунальних об’єктів, як, наприклад, системи водопостачання, проводиться, як то кажуть, з нуля.

«Перше і найголовніше завдання - це створення робочих місць і інвестиційна привабливість краю. В цьому контексті  отакі проекти, як ваш, – це одна з важливих складових нашої екологічної безпеки», - висловив свою позицію щодо важливості співпраці з DESPRO голова обласної державної адміністрації Василь Чуднов,

В рамках проекту на Прикарпатті планується визначити три пілотні райони, де громади виявлятимуть найбільшу активність і де є сьогодні найбільша потреба у реалізації проектів з покращення комуналки.

Як повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Зварич, протягом найближчих трьох днів експерт побуває щонайменш у дванадцяти районах області, з метою визначення тих трьох, у яких буде реалізовуватися проект. Надалі територіальні громади, які отримають допомогу від швейцарців, визначатимуться на конкурсній основі. Важливим чинником у цій ситуації буде усвідомлення представниками громад та органами місцевої влади, що проект реалізується виключно на умовах співфінансування.

«Проект DESPRO дає максимум 40% на проект. Далі нашою вимогою стоїть фінансування з бюджету 20% - не менше. Решту коштів можуть покривати або спонсори, або самі мешканці населених пунктів», - зазначив експерт.

Досі, зі слів пана Козака, проекти DESPRO були успішно реалізовані у Ромненському та Конотопському районах Сумської області, Тульчинському районі на Вінничині. Гіршими виявилися результати реалізації проекту у Автономній Республіці Крим.