Фотоподорож: Горгани – унікальний хребет Українських Карпат
Поки пандемія продовжує обмежувати туристичну галузь, і далі безперешкодно мандруємо цікавими локаціями віртуально.
Цього разу Укрінформ пропонує фотознайомство з унікальним хребтом Українських Карпат, вершини якого вкриті розсипами величезних кам'яних брил, – Горганами.
Горгани вважаються найменш людним хребтом Українських Карпат, тут справді мало туристів, як порівняти з Чорногірським хребтом, де розташовані усі двотисячники, найвищі гори наших Карпат. Гіди пояснюють це тим, що здійснювати сходження на горганські вершини (хоча найвища гора масиву Велика Сивуля й сягає лише 1754 метри над рівнем моря) досить важко через значні перепади висот на маршрутах та кам'яні розсипи, якими всипані усі вершини цього хребта.
Масив Горганів розтягнувся на 80 км в Карпатах, розташований в Івано-Франківській та Закарпатській областях, хребет має 40 км завширшки.
Цікаво, що у масиві є декілька вершин з назвою «Горган» – Малий Горган, Горган Вишківський, Горган Ілемський, Кінець Горгану.
Утім, незважаючи на важкодоступність, масив має кілька вершин, дуже популярних серед туристів, і сюди водять навіть дитячі групи – мова про гори Синяк та Хом'як. До цих вершин є так звані маршрути вихідного дня, їх можна здійснити без ночівлі, сходження починають від населених пунктів в Івано-Франківській області (Поляниця, Яблуниця, Яремче).
Водночас південно-східну частину Горган займає заповідна територія – це Карпатський природний нацпарк, ландшафтний заказник «Грофа» та природний заповідник «Горгани». Офіційне відвідування природного заповідника «Горгани» з туристичною метою повністю заборонено, тут нема туристичних маршрутів, а оглянути ці частини масиву Горганів можна тільки з дозволу та обов'язковим супроводом працівника заповідника.
Тут ростуть рідкісні види хвойних та лишайників, реліктових рослин. Гірська сосна, або жереп вкриває майже усі вершини Горганів, висота кущів різна – від одного до 2-3 м, часом можна потрапити у справжні зарості цього криволісся.
А іще Горгани облюбували великі ссавці – як-от ведмеді, рись, олені, кабани та козулі. Через малозалюдненість та дикість цих гір для них тут – справжній рай.
Найкращий час для походів у гори Горгани – літо та перша половина осені, туристам радять планувати сходження в сонячні дні, адже під час дощу каміння стає дуже слизьким, пересуватися по ньому дуже важко і небезпечно.
Також туристам радять дотримуватися маркованих маршрутів та обов'язково реєструватися перед сходженням у рятувальників.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!