Франківські актори у День Незалежності зіграють виставу на горі Піп Іван


У День Незалежності України актори Івано-Франківського драматичного театру імені Івана Франка на декількох різних майданчиках будівлі колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван зіграють легендарну виставу «Нація».

Час та посилання на пряму трансляцію з Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського національного та Варшавського університетів буде надано пізніше, йдеться на сторінці обсерваторії "Білий слон".

Заходом під назвою «Недосяжна нація» партнери, які нині відроджують обсерваторію у рамках проєкту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру» (PIMReC), що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, започатковують новий додатковий соціальний проєкт «ТЕАТРАЛЬНІ ПОПІВАННЯ НА ОБСЕРВАТОРІЇ».

Реальні події 40-х років XX сторіччя на скривавленій Гуцульщині, які лягли в основу вистави «Нація», буде знову відтворено тут, у самому серці Карпат. За задумом ініціаторів спецпроєкту «ТЕАТРАЛЬНІ ПОПІВАННЯ НА ОБСЕРВАТОРІЇ» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Франківського драмтеатру, перша вистава «Недосяжна нація» стане своєрідним спіритичним сеансом для України. Адже відома вже 10 років не тільки в Україні, а й далеко за її межами, вистава-молитва за однойменною книгою Марії Матіос (інсценізація – народного артиста України Ростислава Держипільського) у декораціях гір та сценічному просторі у вигляді будівлі колишньої обсерваторії, яка є свідком тих подій і у 40-ві роки минулого століття знаходилась на перехресті кордонів, відкриє незагоєні рани давно минулого. «Недосяжна нація» подарує глядачам сповідь та прощення "своїм" та "чужим", "невинним" та "винним" мученикам історії. 

«24 серпня у День Незалежності трупа нашого Івано-Франківського театру на стінах старовинної обсерваторії реалізує цей унікальний проєкт. Ми прийшли до думки, що ми відкриваємо новий театральний майданчик саме на горі Піп Іван, який розпочне не тільки національний, але й міжнародний проєкт», - пояснив в інтерв’ю сайту БІЛИЙ СЛОН ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

«Ми не кажемо сьогодні про минуле. Ми кажемо сьогодні про майбутнє. Ми зробимо тут, крім наукового, ще й артцентр європейського рівня», - заявив в інтерв’ю сайту БІЛИЙ СЛОН директор – художній керівник Івано-Франківського драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський.

За допомогою сучасних технічних засобів ініціатори проєкту сподіваються, що зможуть надати можливість спостерігати онлайн все, що відбуватиметься на День Незалежності на висоті 2028 метрів. Бути присутнім на унікальній виставі «Недосяжна нація» про апокаліптичні дилеми життя і смерті, честі-безчестя, любові-ненависті, де поєднуються непоєднувані речі, де змішують стилі та напрями, мови та релігії.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!