Франківські діти проводять літо в селі або на дачі


Літо це улюблена пора для дітей, адже немає уроків і не потрібно вставати зранку та йти в школу. Це час коли діти набираються сил та готуються до наступного навчального року. В розпалі літа актуальною для батьків є тема дитячого відпочинку.

Для оздоровлення, відпочинку і розвитку дітей призначені дитячі табори, в яких зазвичай відпочинкова зміна триває не менше 14 днів, а оздоровча — не менше 21 дня.

Особливістю цьогорічного дитячого відпочинку є ситуація яка склалась в країні. Україна тимчасово втратила Крим, а разом з ним і 122 оздоровчі дитячі заклади. Зокрема, й відомий Міжнародний дитячий центр «Артек». Тож цього року «Артек» переїхав у Карпати.

Цьогоріч в МДЦ «Артек-Карпати» організували три табори: Озерний, Лісовий та Гірський, назви яких відповідають місцю розташування. За одну зміну "Артек-Карпати" може прийняти близько 1500 школярів віком 8 - 16 років. Вартість путівок становить в Озерному на 7 днів перебування від 1499 гривень, в Лісному від 7 до 21 дня – від 3980 гривень, в Гірському на 14 днів – від 14500 гривень. Кожен з таборів по своєму унікальний, та має окрему територію і свою тематичну програму зміни.

Звісно, не кожен може позволити собі відправити дитину на відпочинок саме в «Артек-Карпати». Тож можна розглянути й інші, значно дешевші варіанти. Наприклад, заклад оздоровлення і відпочинку «Лімниця», який знаходиться в селі Вістова Калуського району Івано-Франківської області.

У 2014 році вартість 21-денного відпочинку в цьому закладі становить 2373 гривень, тобто 113 гривень за один день.  А для батьків, які є платниками Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності, вартість путівки здешевлена на 903 гривні і становить 1470 гривень.

Як повідомила кореспонденту «Бліц-Інфо» заступник начальника управління з виховної та позашкільної освіти Світлана Уварова, всі путівки в «Лімницю» на всі 4 зміни вже розкуплені.

В таборі діти зможуть завести нові знайомства, отримати найрізноманітніші враження, оздоровитись на березі моря, зарядитись енергією сонця та отримати позитивні емоції. Діти, яким пощастить побувати хоч раз у дитячому таборі, запасаються яскравими й радісними спогадами на все життя.

«Моя донька дуже любить відпочивати в таборі. Ще з початку шкільних канікул починає питати мене, коли ж нарешті вона поїде в табір. В неї там ще з першого відпочинку з’явилось багато друзів, з якими вона спілкується в соціальних мережах, і з нетерпінням хоче зустрітись знову. Мені не шкода грошей на путівку, оскільки вона завжди приїжджає щаслива. Тому ми з чоловіком завчасно відкладає гроші на її відпочинок. Звичайно, "Артек" дозволити собі не можемо, але в Карпатах є й не гірші дитячі табори», - зазначає мешканка Івано-Франківська Оксана.

Не всім батькам по кишені путівки в табори. Проте, щоб забезпечити дітям високий імунітет, оздоровлювати їх потрібно. Вигіднішим у фінансовому плані є сімейний відпочинок на березі моря. Існує багато баз відпочинку сімейного типу, деякі з яких спеціально обладнані дитячими майданчиками.

«Мої діти ще ніколи не були в дитячому таборі. Ми з сім’єю стараємось кожного року їхати на море в Одесу. Це набагато вигідніше. Нам з чоловіком і двома дітьми поїздка обходиться близьк 5 тисяч гривень. Цієї суми нам вистачає на те, щоб винайняти житло, купувати продукти і фрукти, а також на погулянки містом. Наші діти задоволені, і ми також маємо змогу відпочити від роботи», - розповідає франківчанка Ірина.

Якщо ж з тих чи інших причин поїхати на море з сім’єю не виходить, а відправити дитину в табір немає можливості, альтернативою стане відпочинок в селі. До слова, так відпочиває значна частина франківських дітей.

"Відправити дітей до родичів в село - це найбільш прийнятний варіант у час економії. Для дитини, яка росте "на балконі"  це справжній екзотичний туризм. Крім того там корисне та здорове харчування - свіже молоко, фрукти та овочі без хімії. У нашому будинку одиниці мають можливість купити путівку до табору, тому - обирають село. Дехто везе дітей на кілька днів на дачу, щоб дитина хоч трохи подихала чистим повітрям, скупалась в річці, поласувала малиною. Адже це набагато краще, ніж залишити дитину на ціле літо в місті", -  зауважує Марія Іванівна.