#FreeDrKuzmenko: Правозахисна ініаціатива звернулась до керівництва держави


Юлія Кузьменко без вагомих підстав понад місяць знаходиться під вартою.

Представники правозахисної ініціативи #FreeDrKuzmenko заявляють, що виконавці слідства справи вбивства журналіста Павла Шеремета стали порушниками українського та міжнародного законодавства.

Через те, що розслідування стало центром маніпуляцій різних політичних гравців, Юлія Кузьменко понад місяць безпідставно знаходиться під вартою. Учасники правозахисної ініціативи звернулись до вищих посадових осіб держави з офіційною заявою:

"Ми чітко розуміємо, що з участю у брифінгу МВС, де було анонсовано гучне "розкриття" справи Шеремета, перших осіб держави – президента, міністра внутрішніх справ, генерального прокурора, її дискурс було переведено з суто юридичної в політичну площину. За короткий проміжок часу вона стала майданчиком боротьби різних політичних гравців. Однак, заручником цієї боротьби залишається д-р Юлія Кузьменко, яка без вагомих підстав понад місяць знаходиться під вартою.

Виконавці такого відверто недолугого слідства допустили низку кричущих порушень українського та міжнародного законодавства, які не можуть залишатися поза увагою. Їх некомпетентність чи спрямована дія (це має встановити окреме розслідування) призвели до дискредитації вищих посадових осіб держави, які вийшли за межі своїх повноважень. На Президента України, внаслідок цієї дії, фактично поклали відповідальність за порушення основоположних прав людини. Хоча, з юридичної точки зору, він не має впливу на слідство. Це все закономірно призвело до збурення українського суспільства.

З іншого боку, представники різних політичних груп, замість того, щоб консолідуватися навколо першопочаткової основної мети – звільнення з-під варти поспішно обвинуваченої Кузьменко, використовують цю справу для пропаганди своїх кампаній та ідей, зокрема, і антивладних.

Однак, політизація справи прикриває недолугість слідства і заважає захисту. Жодна політична заява не може замінити закон.

Критичним на сьогодні розумінням є те, що час іде, а д-р Кузьменко продовжує знаходитись за ґратами. Тому наше звернення до вищих посадових осіб держави таке – не дайте політичній доцільності зруйнувати людське життя та знищити віру в демократичні цінності сучасної правової демократичної України".

Активісти "#FreeDrKuzmenko" впевнені, що окреме розслідування має встановити чи порушення виконавцями слідства є їх некомпетентністю чи спрямованими діями, що призвели до дискредитації вищих посадових осіб держави. Цією заявою ініціатива хоче добитись якнайшвидшого звільнення з-під варти поспішно обвинуваченої Юлії Кузьменко.

Нагадаємо:

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва.

12 грудня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков написав, що поліція затримала й оголошує підозру фігурантам провадження про вбивство Шеремета в липні 2016 року.

Згодом заступник голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль назвав серед підозрюваних сержанта Сил спеціальних операцій Андрія Антоненка, військового медика Яну Дугарь, волонтера Юлію Кузьменко та ветеранів збройного конфлікту на Донбасі Інну і Владислава Грищенків.

13-14 грудня Печерський районний суд задовольнив клопотання прокуратури та відправив одну з підозрюваних – військового медика Яну Дугарь – під цілодобовий домашній арешт. Також суд заарештував на два місяці без права внесення застави Андрія Антоненка та Юлію Кузьменко.