Громадські слухання щодо приозерних земель суперечать законодавству?


Активісти "Поступового гурту франківців" вважають будівництво біля міського озера незаконним.

Як пояснює активістка "Поступового гурту франківців" юрист Світлана Романко, у 2008 році були укладені договори на оренду земельних ділянок ФОП Гасимова Р. та ТОВ"Гаразд", обидва - через рішення господарського суду. У рішеннях зазначена конкрентна редакція, у якій слід укласти договір. У ній - цільове призначення - будівництво інших будівель громадського призначення.

"Виникають сумніви стосовно підкріпленості такого формулювання попередніми проектами землеустрою, інакше не було би потреби викладати договір у саме цій, потрібній редакції, оскільки у даних договорах особливе саме цільове призначення. Проте, відповідно до чинного ЗУ "Про землеустрій" - з 2001 року і по сьогодні, цільове призначення визначається за проектами землеустрою і виключно за ними. Якщо проектів землеустрою та планів зонування на їх основі нема, то тоді цільове призначення землі визначається генпланом. Після закону "Про Державний земельний кадастр" (2011) створено он-лайн систему, яка відображає інформацію про цільове призначення земель, яка подається розробником такої документації, проте не встановлює його!", - зазначає Романко.

Варто зазначити, ГО "Поступовий гурт франківців" надсилав запит про витребування документації по землеустрою, але її не надали. Можливо, інформація до он-лайн кадастру внесена на підставі містобудівних умов чи договору, тому ГО має намір писати запит до Державного кадастрового реєстратора.

За словами Світлани Романко, в Департаменті архітектури проектів зонування на міському озері не розроблялося, а отже цільове призначення встановлюється саме генпланом. Юрист зазначає, що з 2011 року діє мораторій на зміну цільового призначення зелених зон міст, тому органи місцевого самоврядування, виявивши невідповідність у договорі ТОВ "Гаразд", який переукладався у 2014 році генплану та закону про мораторій 2011р., мали б не продовжувати договір.

Відповідно до закону про мораторій встановлена заборона зміни цільового призначення зелених зон міст, а чинний Генплан визначає територію Ленкавського-Гурика, орендовану ТОВ "Розважально-відпочинковий центр "Гаразд" зеленою зоною загального користування. Один договір із строком, що закінчився, інший перекладено у період, коли даний закон діяв. Тож на ці відносини не можна поширити дію ст.1 цього закону. Оскільки закон забороняє змінювати цільове призначення зелених зон міст, проведення громадських слухань не має сенсу. 

"Якщо буде встановлено, що цільове призначення землі змінено неправомірно ( у тому числі, засипано озеро, вирубано дерева - зруйновано об'єкти рекреації) та суперечить законодавству, то прокуратура може ініціювати позов до суду про знесення даної будівлі", - каже Романко 

Проте, влада все ж ініціювала на 30 червня громадські слухання з розгляду проекту «Коригування (внесення змін до) генерального плану, суміщеного з історико-архітектурним опорним планом м. Івано-Франківська (в межах Івано-Франківської міської ради)», щоб внести зміни і зняти вищеназвані проблеми з цільовим призначенням.

Як видно зі скріну відкоригованого генплану, приозерні землі пропонують затвердити як територію житлової багатоповерхової забудови.

Варто згадати, що у листопаді минулого року з цього питання вже проходили громадські слухання. І тоді, як запевняє громадський активіст  Сергій Чирва, тоді підставні люди стали на сторону забудівника. Тож закликає франківців активізуватися і дружньо прийти на обговорення.

"Є занепокоєння з досвіду минулорічних слухань, коли до залу було заведено будівельників числом понад 100 чоловік. І моя пропозиція на голосуванні не пройшла. Цього разу зал у 23 школі на 270 чоловік. От і рахуйте, скільки нас має бути", - резюмує Чирва.

До теми: Рецепт по-франківськи : Як "зелену зону" перетворити у житловий квартал