Гуцули влаштують під парламентом акцію протесту, бо хочуть зберегти Верховинський район


14 липня верховинці проведуть мирну акцію на площі перед Верховною радою. Всі учасники будуть одягнуті у гуцульський стрій, гратимуть троїсті музики та трембіти.

Таким чином гуцули протестуватимуть проти приєднання Верховинського району до Косівського, пише Бліц-Інфо. Про акцію протесту у мережі розповів голова Верховинської ради Іван Шкіндюк.

"14 липня 2020 року о 10.00 год в місті Києві на площі біля Верховної Ради України Верховинська районна рада спільно з громадськістю проведе виїзну сесію, на якій буде розглянуто питання щодо збереження Верховинського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці. Запрошуємо Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля, Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова, усіх народних депутатів України, жителів міста Києва та України. Верховинці проведуть мирну акцію, всі учасники будуть одягнуті у гуцульський стрій, гратимуть троїсті музики та трембіти. Закон говорить, що відстань від населених пунктів до адміністративного центру має бути не більше 60 км., а доїзд – до 60 хвилин. Як нам бути і жити, коли в разі ліквідації району і об’єднання з Косівським районом відстань для більшості жителів району становить від 60 до 100 км. через погані дорогі і які високо в горах взагалі відсутні, а доїзд до міста Косова від 2 до 5 годин У нас дисперсна (розкидана) форма поселення. Чому нас не чують!? чому хочуть знищити гуцульський субетнос!? Хто перед собою поставив таке руйнівне завдання!?

Ми за реформи, але реформи для людей! Ми вижили під час окупації Австро-Угорської імперії, Польської, Німецької, Московської, чому нас зараз хочуть знищити!? Почуйте “SOS” гуцулів Верховинщини! Врятуйте і підтримайте нас. Хай Господь Бог дасть розум і мудрість усім нам!", - написав посадовець в мережі. 

Нагадаємо, 1 липня комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав проєкт постанови «Про утворення та ліквідацію районів». Документ, який раніше затвердив Кабінет міністрів, передбачає скорочення кількості районів з 490 до 129. Голосування в Раді має відбутися вже наступного тижня.

На Прикарпатті залишаться лише 5 районів із 14. А саме, Івано-Франківський, Калуський, Надвірнянський, Коломийський та Косівський. Відтак, за таким розподілом Верховинщину мають приєднати до Косівського району.

До теми: Гуцули підуть пішки до столиці з вимогою зберегти Верховинський район

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!