Косівська кераміка може стати спадщиною людства


Делегація з Косівського району бере участь у засіданні 14-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що відбувається в Колумбії. Це секретар міськради Роман Печіжак та член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв Марія Гринюк.

Одне з питань, яке розглядатиме сесія, - номінування Косівської мальованої кераміки до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Косівчани тримають кулаки за своїх, пише Голос України.

До Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО згадану кераміку номінували п'ять років тому. Відтоді для популяризації цього виду гончарства місцеві майстри та науковці Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва здійснили чималу роботу: організували виставки, фестивалі, презентації.

Специфіка цієї кераміки - у техніці оздоблення: ритуванні (гравіруванні). Гончарні вироби місцевих майстрів відрізняються колористикою - жовтими, зеленими, коричневими кольорами, іноді - синіми. Творча галузь - кахлі.