Космач, присілок Завоєля - зимова експедиція в гуцульську мекку


Космач - гуцульська мекка, столиця та водночас республіка. Село відоме ще з XIV століття. За переказами, сюди втік від правосуддя Іван Косматий зі Снятина разом з молдаванином Діорді та його дружиною Єленою та дочкою Анною! Оселилися вони вперше на горі Мончіль.

Як розповідають автори каналу "Гуцулендія", саме тут вбили Олексу Довбуша, найвідомішого місцевого опришка-героя, який забирав гроші у багатих та помагав бідним.

"Кажуть, що він дав гроші на побудову Параскевської церкви. Московські попи і не таких бандитів колонізовували. В них навіть святий зрадник всіх народів - Олександр Невський. Але то вже інша тема. Село неймовірно прославилося і в часи ДСВ. Саме тут сотник Кривоніс разом із Морозом розбили генерала НКВД Дергачьова та всю його роту.

І згодом саме в Космачі у 1944 році було проголошено Космацьку республіку. У кожного в родині тут був хтось в УПА, герої жили в кожній хаті. Тут і Роман Шухевич деякий час переховувався. Рашистські виродки не могли більше десяти років вибити повстанців в Космачі, для них тут був бермудський трикутник, або ж бездонна яма! Ну а Космацька писанка - то тема для окремого відео. Вона вважається найбільш деталізованою в Україні. Уявіть собі, що це не просто найбільше село на Гуцульщині",- йдеться в описі відео.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!