Мандрівники показали, як живе село-привид на Прикарпатті


Стовпні - село-привид у Верховинському районі заворожує своїми краєвидами та стародавніми хатками, їх тут справді багато, проте людей у селі практично немає.

Про це йдеться у ролику на YouTube-каналі "Гуцулендія", пише Бліц-Інфо.

Як розповідають автори каналу, у селі вони знайшли тільки одного жителя - дідуся Юрія. Він старожил і йому вже за 80, проте він ще тримає 20 овець.

"Як би гірко це не звучало, та за декілька років у поселенні Стовпні, Верховинського району, може вже не жити ніхто! Але місця такі колоритні та дивовижні, тут можна відпочити тілом та душею, оглядаючи місцеві красоти... Масив Чорногори видно, як на долоні, наближений вигляд Чорногірського масиву, як з Бистреця чи Дземброні! Село в горах на висоті 1100 і більше метрів між селами Пробійнівка, Гринява та Яблуниця! Дорога сюди є тільки для підготовлених джипів або ж зілів! Скоріш за все, що саме дорога і є вирішальним фактором у цій місцевості! Якби зробили дорогу, то люди змогли б жити тут набагато цивілізованіше! А так, до найближчого магазину потрібно йти дві-три години! А у дідусів це займає і цілий день на коні! Але з іншої сторони, якщо зроблять дорогу, то може зникнути вся та автентика, яка ще залишилась в цьому прекрасному селі! Як думаєте ви, чи потрібна сюди дорога чи хай все залишається таким, як є та вертається в лоно природи?",- підписали відео влогери.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!