Мешканці села на Калущині уже 12 років чекають на новий міст


Громада вже 12 років — після повені 2008-го — потерпає від проблеми з будівництвом моста через річку Сівку. Старий міст зруйнувала повінь, будівництво нового заморозили, а тимчасовий — не надійний, бо небезпечний.

Віддавна голова Сівко-Войнилівської сільської ради Оксана Галка оббиває пороги чиновників різних мастей і б’є тривогу. Бо жахливий стан тієї дерев’яної конструкції, яку годі й назвати мостовою переправою, становить особливу небезпеку для людей які вимушені користуватися тим переходом щодня, будь-якої пори, пише “Галичина”.

Голова Сівко-Войнилівської сільської ради зазначає:

“Села Мошківці і Сівка-Войнилівська – інфраструктурно єдине ціле: амбулаторія, ліцей, дошкільний навчальний заклад, адмінбудинок, кладовище і т. д. Через річку Сівку з Сівки-Войнилівської до Мошківців свого часу було добротне мостове з’єднання на автодорозі Галич — Цвітова, яке 2008 року зруйнував паводок. Іншого сполучення з Калуським районом у Мошківців немає, більше того — немає сполучення й зі всіма об’єктами соціального значення Сівко-Войнилівської сільської ради”.

2009 року почали будівництво нового мосту, замовником була Служба автомобільних доріг області, але того ж року ті роботи припинили через відсутність фінансування. У той час замовник спорудив тимчасовий мостовий переїзд для автотранспорту нижче за течією, а по недобудованій конструкції мосту обладнали тимчасовий перехід. І все. До сьогодні будівництво у селі Мошківці не ведеться. А тимчасові перехід і переїзд через ріку Сівку ремонтується силами сільської ради і благодійників, бо це єдине сполучення між селами Сівка-Войнилівська і Мошківці.

У травні цього року у селі Мошківцях сталася біда – по дорозі з села до лікарні померла молода жінка. Дощові зливи знищили тимчасовий мостовий переїзд і пішохідну кладочку. І швидка допомога не мала змоги вчасно доїхати до людини, якій стало зле і яку довелося нести через перехід. Можливо, якби був належний міст, то матір двох дітей вдалося б врятувати.