Міська влада Івано-Франківська має намір виділити кошти на оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс»


Міська влада Івано-Франківська має намір розвивати комунальний громадський транспорт і виділити кошти на оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс».

У цьому запевнили міський голова Віктор Анушкевичус та секретар міської ради Микола Вітенко. 

«Я серйозно замислююся над тим, щоб активніше розвивати наше комунальне підприємство «Електроавтотранс», як альтернативу оцим «безпредельщикам», які називаються приватними перевізниками міських пасажирів», – повідомив "Західному кур'єру" В. Анушкевичус. «Ми будемо вишукувати можливість закласти на наступний бюджетний рік кошти на придбання чотирьох-п’яти автобусів КП «Електроавтотранс» і відкриття у місті ще одного комунального автобусного маршруту, який стане альтернативою приватним перевізникам», – додав М. Вітенко.

А директор «Електроавтотрансу» Леонід Яковець попросив міську владу посприяти у виділенні ще цього року коштів на придбання п’яти вживаних тролейбусів «Шкода 14-тр» після капремонту і дотації на експлуатацію єдиного соціального автобусного маршруту  №13 «Обласна лікарня – трикотажна фабрика», який здійснює перевезення всіх пільгових пасажирів без обмежень.

«До свого тридцятиріччя підприємство зробило містові подарунок – відкрило тролейбусний маршрут №10. Також є звернення з сіл Угринова і Ямниці щодо збільшення кількості машин на маршруті №4, бо вони хочуть відмовитися від «бусів» приватних перевізників. Тому нам необхідні ці п’ять машин, щоб забезпечити випуск на лінію 35 тролейбусів», –  каже Л. Яковець.

А ось із автобусним маршрутом №13 ситуація ще гірша. «У нас є проблема недофінансування роботи маршруту №13. Він фінансується на 50-65%, – пояснив Л. Яковець. – Тому треба визначитися, що з ним робити. Ми вже й так зменшили кількість машин на ньому з п’яти до трьох. Хоча всі автобуси до роботи готові».