На Прикарпатті 60% морозива і солодощів нетривалого зберігання не відповідають стандартам


60 % зразків морозива і солодощів нетривалого зберігання, які досліджують у випробувальному центрі "Івано-Франківськстандартметрологія", не відповідають стандартам.

Про це Суспільному Карпати повідомила мікробіологиня випробувального центру Тетяна Злидень.

"Зазвичай за мікробіологічними показниками бракуємо морозиво, бо у ньому є кишкова паличка. Усе через те, що порушили санітарні норми, можливо, умови транспортування. Також визначаємо фізико-хімічні показники: вміст цукру, сухих речовин. Дізнаємося, чи не порушена технологія виробництва", — сказала Тетяна Злидень.

У дослідженнях найбільш важливими є мікробіологічні показники, розповідає начальниця випробувального центру Тетяна Стасів. За її словами, якщо вони не відповідають нормам, це може призвести до отруєнь. Втім, не зважаючи на виявлені порушення, випадків отруєнь після споживання продукції, яка досліджувалася у випробувальному центрі, в Івано-Франківську не було. Тетяна Стасів пояснює це тим, що місцеві виробники звертаються з проханнями про дослідження ще на етапі виробництва продукції та перед її продажем. Тому, дбаючи про імідж, можуть поліпшити якість продуктів.

Дослідити зразки продукції у випробувальному центрі "Івано-Франківськстандартметрологія" можуть не лише виробники, а й споживачі. Окрім морозива і солодощів, тут приймають на дослідження молоко, сметану, м’ясні, рибні вироби, напої. Перевіряють у центрі також питну воду.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!