На Прикарпатті розпочинається призов на строкову військову службу


У вівторок, 2 червня в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулося перше засідання обласної призовної комісії.

Як пише пресслужба ОДА, перед розглядом основних питань заступник голови ОДА Василь Івасик вручив медаль «За заслуги перед Прикарпаттям», якою нагородили заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділу обласного військового комісаріату полковник Олександра Музиченка.

Опісля, члени комісії обговорили організаційні питання весняного призову 2020 року на строкову військову службу. Упродовж березня військкомати, органи влади та місцевого самоврядування, проводились підготовчі заходи, пов’язані з попереднім медичним оглядом, обстеженням, лікуванням та вивченням призовників, які були перервані впровадженням карантину.

За інформацією військового комісаріату, з виконанням плану призову можуть виникнути складнощі. Адже, наразі команди призовників укомплектовані на 54 відсотки. Обласна призовна комісія обговорила можливі проблемні питання та шляхи їх вирішення, акцентувавши увагу на максимальній безпеці юнаків, котрі підлягають призову.

Військовий комісар обласного військового комісаріату полковник Володимир Ярмошук ознайомив членів комісії з умовами роботи медичної комісії, дотриманням всіх санітарно-епідемічних вимог. Призовники, військові та медики, інші виконавці заходів призову, забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту та працюють з дотриманням зазначених норм.

Йшлося й про необхідність забезпечення права юнаків, які в період призову мають намір складати вступні іспити та продовжувати навчання.

Голова комісії зауважив, що плани призову на строкову військову службу областю завжди виконувались та наголосив, що призовники не будуть залучатися до виконання завдань в зоні проведення ООС.

Призовні комісії всіх рівнів працюватимуть з 1 червня до 31 липня 2020 року. Відправку призовників розпочнуться з 17 червня 2020 року.

З Івано-Франківської області для проходження строкової військової служби буде направлено 500 призовників, з них:

- у Збройні сили України – 285 чол.;

- у інші військові формування України – 215 чол., в тому числі:

- Національну гвардію України – 165 чол.;

- Державну прикордонну службу України – 30 чол.;

- Державну спеціальну службу транспорту –20 чол.

З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, відправлення молодого поповнення для комплектування ЗС України здійснюється виключно через навчальні центри для отримання ними дефіцитних військово-облікових спеціальностей.

Призовники, призвані з області під час весняного 2020 року призову, будуть направленні для здобуття військової спеціальності на 2-3 місяці в навчальні центри на території Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей, після чого будуть розподілені у військові частини для подальшого проходження військової служби.

Довідково: Відповідно до Указу Президента України від 16.01.2020 № 13 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» (із змінами) протягом травня-липня поточного року визначено проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу.

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Пунктом 5 розпорядження Кабінету міністрів України від 26.02.2020 № 179-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення для проведення призову у травні – липні 2020 року» (із змінами) визначено, що призов громадян України віком 18-19 років проводиться за їхнім бажанням (за письмовою заявою).

Згідно з документом, у травні — липні 2020 року до Збройних сил та інших військових формувань України для проходження строкової військової служби буде відправлено 16460 осіб.

Із них до Збройних сил України – 9000 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 700 осіб, Державної прикордонної служби – 1300 осіб, Національної гвардії України – 5152 осіб.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!