На Тлумаччині у воді з колодязів виявили нітрати


В 4 кварталі 2019 р. Державною установою «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» обстежено 754 індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітьми віком до 3-х років.

Перевищений вміст нітратів виявлено у 63 пробах, що становить 8,36 %. Найбільше вміст нітратів встановлено у пробах води з індивідуальних криниць Тлумацького та Снятинського районів.

Протягом кварталу фахівцями лабораторій установи обстежено 7 із наявних 10 громадських каптажів за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Всього досліджено 18 проби води, в жодній пробі не виявлено перевищення вмісту нітратів. Обстежено 63 громадські колодязі, із них досліджено 63 проби води за санітарно-хімічними та 62 проби води за мікробіологічними показниками.

Перевищення за вмістом нітратів виявлено в 9 пробах води з громадських колодязів в Тлумацькому районі. Про всі випадки виявлення нестандартних проб повідомлялись органи місцевого самоврядування та інформувалось населення через засоби масової інформації.

Фахівцями лабораторного центру підготовлено санбюлетні «Пам’ятка щодо профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії». Проведено роз’яснювальну роботу з батьками дітей віком до 3-х років, щодо неприпустимості використання води з індивідуальних криниць для приготування дитячого харчування.

Надані рекомендації щодо проведення очистки криниць та знезараження води в індивідуальних криницях де було виявлено нестандартні результати досліджень води за санітарно-хімічними (підвищений вміст нітратів) та за мікробіологічними показниками. Після очистки криниць запропоновано провести повторний лабораторний контроль питної води.