Наслідки повені на Прикарпатті: потерпілі скаржаться на несправедливе розподілення компенсацій


Постраждалі кажуть, що виділених коштів не вистачить і на половину ремонту.

Скандал із компенсаціями після повені виник на Прикарпатті. Потерпілі скаржаться, що гроші розподілили несправедливо. Із 480 мільйонів гривень, які держава виділила області на ліквідацію наслідків стихії, майже половина піде на компенсації. Останній термін подачі документів спливає сьогодні, але жителі рішенням комісій незадоволені, йдеться у ТСН.

Одним із населених пунктів, що найбільше постраждали під час повені,  є місто Галич. У цьому райцентрі вода з Дністра затопила майже 600 обійсть. Але тільки 129 з них міська рада визначила такими, що потребують компенсації. Та й переважну більшість потерпілих занесли до третьої, найнижчої категорії.  Загалом постраждалі оселі розділили на три категорії. Ті, що повністю зруйновані, - 300 тисяч грн  компенсації. Ті, що потребують капітального ремонту, - 50 тисяч. На оселі, які пошкоджені, виділяють по 20 тисяч. Саме таку суму і мають отримати більшість галичан. Люди кажуть - цього дуже мало. Адже вода у хатах стояла у багатьох по коліно, подекуди аж по вікна. Стелі, підлогу треба відновлювати, меблі та техніку купувати нові.

Збитки ще у перші дні, як вода спала, оцінювали депутатські комісії. Ми спілкувалися з членами комісій, вони тоді не приховували - документують поспіхом. Адже тоді ще ніхто не знав, чи напевно будуть компенсації людям. Тож тепер потерпілі вимагають, аби оселі обстежили повторні комісії фахівців, аби ретельно оцінили збитки. Але у міськраді кажуть що не встигають формувати нові комісії.

Тож скандал з виплатами набирає обертів. І коли повторна комісія обстежить усі постраждалі оселі, поки достеменно невідомо.

Нагадаємо, Прикарпаття, що найбільше постраждало від нещодавньої повені, знову затопило. Через рясні зливи розлилися місцеві потічки й пошкодили дороги у Косівському та Коломийському районах. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!