Неподалік Франківська історики шукають заховані під час війни дзвони


Сьогодні, 30 липня, працівники КП "Пам'ять" шукали церковні дзвони в Крихівцях.

Пошуковці оглянули територію приватної садиби, де, за розповідями мешканців, закопані дзвони. Директор обласного комунального підприємства “Пам'ять” Василь Тимків розповів кореспондентці Бліц-Інфо, що приблизне місце історичного скарбу вдалось визначити. 

"Чоловік з цієї сім'ї був старшим братом в церкві. Він пам'ятає, що в часи Другої світової війни, люди закопали десь на подвір'ї дзвони. Ми визначили певне місце, але це може бути шматок великого металу на глибині. Тож спробуємо розкопати яму іншим разом, коли домовимось за трактор",- розповідає історик.

І хоч дзвони пошуковці поки не віднайшли, на артефакти таки натрапили. Згодом вони поповнять експозицію майбутнього музею в Крихівцях, відкриття якого заплановане на 14 жовтня цього року. Тимків також додав, що сьогодні вони заглибились в історію Крихівців. Виявляється, у 1619 село мало статус міста. 

"Ми, імовірно, знайшли залишки давнього Криховецького замку, але потрібно зробити археологічну розвідку. Ми взяли певні карти, зіставили, пройшлись по селу та віднайшли давні шанці фортеці",- додає Тимків.

Довідка: Шанець (нім. Schanze — «окоп», «укріплення») — земляна польова фортифікаційна споруда, яка слугує захистом від обстрілу станціонарної чи технічної артилерії, або уражень зі стрілецької зброї супротивника.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!