Новорічний ярмарок та відкриття головної ялинки: Куди піти франківцям цього тижня


Цього тижня франківці матимуть нагоду поринути у атмосферу новорічних свят та відвідати тематичні виставки, презентації книг, фільмів та концерти.

Кореспондентка Бліц-Інфо зібрала найцікавіші події, які відбуватимуться у нашому місті цього тижня - з 9 до 15 грудня.

У понеділок, 9 грудня о 17:30 на Вічевому майдані урочисто розпочне роботу новорічно-різдвяний ярмарок.

Цього року там встановлять великий будиночок – фотозону. На свято Миколая будиночок перетвориться на резиденцію святого. Миколай буде зустрічати діток, водити з ними хороводи, діти зможуть писати листи.

На Різдво в будиночку облаштують велику шопку. Окрім того, протягом всієї діяльності ярмарку гостей розважатимуть традиційні Марічка і Василько. На урочисте відкриття організатори підготували театралізовану програму з кумами та ще багато цікавого.

У вівторок, 10 грудня Книгарня «Є» та видавництво «Піраміда» запрошують франківців на презентацію книжки Галини Лицер-Щадей/Галина Лицур-Щадей «Таке життя» Початок – о 18:30. Модератор – Тарас Прохасько.

У своїй першій прозовій збірці Галина Лицур-Щадей явила нам образки навколишнього світу, що його спостерігає пильним оком. Дідо й баба Софія, ворожка й нещасна Марися, німий роботящий чоловік і успішний власник «розумного дому», відлюдник Михайло у горах і осамотіла Калина з клаптиком неба в місті – вони дихають, розмовляють, «жиють» тим, що їм судилося.

Вони переважно пов’язані з горами, з їх багатством і небезпекою, зі щедрістю й суворістю, з красою, оспіваною й виспіваною, зафіксованою об’єктивом й невловимо мінливою в мить споглядання. І найголовніше, що вони про кожного з нас, бо в тих історіях ти неминуче знайдеш себе.

Світлина від Книгарня

Цього ж дня о 18:30 Олександра Василик - психолог, коуч, організаційний психолог. Автор та ведуча тренінгів, програм і курсів з особистісного розвитку запрошує містян в Urban Space 100 на лекцію "Емоційний інтелект: що це і з чим його їсти".

В програмі лекції:

1. Структура, складові та роль емоційного інтелекту
2. Природа емоцій та їх значення
3. Переконання, які ведуть до проблем з емоціями
4. Палітра емоцій та стратегії сприйняття свого емоційного стану
5. Алгоритми й техніки управління емоціями

Для кого?

▪ Складно розрізняти свої емоції та зрозуміти свій настрій
▪ Важко справлятися з власними емоціями та керувати ними
▪ Відчуваєте підвищену дратівливість і надто гостро реагуєте на найменші труднощі
▪ Вас супроводжує постійна втома, стрес та емоційне виснаження
▪ Відчуваєте труднощі в прийнятті навіть найпростіших рішень
▪ Часто з’являються труднощі в спілкуванні, побудові стосунків, вирішенні конфліктів
▪ Схильні зациклюватися на неприємних емоціях та переживаннях
▪ Важко зустрічатися з перешкодами на шляху до мети

Світлина від Urban Space 100.

Якщо ж у вівторок ви захочете переглянути фільм - радимо піти в Підземний Перехід Ваґабундо на 18:00. Там ви зможете безкоштовно переглянути стрічку "Обережно, провалля".

У самому серці «іржавого поясу» Америки лежить Рокфорд, штат Іллінойс. На людей, які зростають там, чекають лише безробіття і бідність. Але троє шкільних друзів знаходять відраду у скейтбордингу, а один із них, Бінґ Ліу, знімає на відео усі їхні пригоди. Йому вдається зафільмувати несподівану для них дорослість, із усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною.

Через багато років він повертається до рідного міста з’ясувати, що сталося із друзями дитинства. Режисер порушує майже всі правила документальних зйомок: з’являється у своєму власному фільмі, іноді говорячи просто в камеру. Подекуди «Обережно, провалля» нагадує сеанс психотерапії, де режисер проживає насильство, якого зазнав від батька, і попереджає свого друга Зака про загрозу опинитися у такому самому замкненому колі алкоголізму і жорстокості. Проте Ліу блискуче справляється із завданням, оскільки кожна деталь цього фільму щира. У ньому режисер змальовує дуже актуальний портрет американського покоління, якому загрожує забуття.

Світлина від СТАН \ STAN art group.

У середу, 11 грудня, книгарня "Є". Івано-Франківськ та видавництво Дім Химер запрошують на презентацію першої прозової книги відомого поета Влада Сорда під назвою «Безодня», що відбудеться о 18:30 за участі автора. 

«Безодня» — це збірка неймовірних і водночас на диво чесних історій, привезених автором з війни, побаченої на власні очі й прожитої впродовж чотирьох років у польових окопах, на закинутій шахті, у лісах, що повсякчас прострілюються. Тут немає героїзації «своїх» чи демонізації «чужих», це просто війна, котра випала на долю нашому поколінню.

А війна не добирає слів та не шкодує куль, війна триває, як і кожна з цих історій, що, проростаючи з реальності, набувають химерних метафізичних сенсів у подобі Чорного Бога й первісного жаху, який завжди чатує на нас поза межами часу й простору.

Влад Сорд — поет, прозаїк та ветеран бойових дій, який з перших днів війни чотири роки поспіль захищав Україну на східному кордоні під позивним «Змій».

Світлина від Дім Химер.

У п'ятницю, 13 грудня, о 16:00 на Вічевому майдані розпочнеться свято, після якого запалять головну ялинку Івано-Франківська. Додамо, цьогоріч ялинка стоятиме на новому місці - зміститься в сторону стометрівки.

Цьогорічна ялинка така, як і минулих років. Вона штучна, її висота 18 метрів. 

Читайте нас у FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!