Облрада готова передати Надвірній аварійну будівлю інтернату та частину землі. Але мер хоче всю
Через ідею демонтажу приміщення колишньої школи-інтернату Надвірнянська міська рада вже кілька місяців гаряче “сперечається” з Івано-Франківською обласною радою. Та питання однієї будівлі раптово перетворилось на конфлікт через ласий шматок землі.
Пропозицію розібрати аварійну будівлю на розгляд депутатів у лютому винесло комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна. За словами доповідача, одне з приміщення теперішнього ліцею не використовується понад 25 років і перебуває в аварійному стані. Оскільки на цій території одразу два навчальні заклади, то будівля несе велику небезпеку для здоров'я дітей. Як доказ, депутатам надали експертний висновок ТОВ “Альянс-Консалтинг ІФ” - фірми, що має ліцензію на проведення таких експертиз. Згідно зі звітом, фізичний стан зносу будинку дорівнює 83%, а сама будівля визначена як аварійна, пише кореспондентка "Бліц-Інфо".
Втім, проти демонтажу виступив міський голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович, знайшовши підтримку й серед деяких депутатів. Тоді міський голова заявив, що будівлю можна врятувати і використовувати за призначення. За словами Андрійовича, Надвірнянська міська рада готова це зробити, якщо будівлю разом з усім комплексом та землею передадуть на баланс громади.
До слова, землі тут справді чимало - дві школи і спортзал, з'єднані між собою, приміщення для обслуговування навчальних закладів, спортмайданчик, стадіоном та чималим “лісом” займають понад 6.2 гектара. Тож і не дивно, що суперечка через аварійну будівлю вже незабаром почала крутитися навколо землі.
Так, минулого тижня комісія з питань комунального майна та житлово-комунального господарства погодила передачу Надвірнянській громаді приміщення на чотири поверхи загальною площею 2507,90 к.м. Разом з ним комісія рекомендувала передати й близько 30 соток землі - для обслуговування будівлі. Власне, мається на увазі саме вищезгаданий аварійний жилий корпус колишньої школи-інтернату. Варто уточнити, що мова йде лише про так званий “декларативний намір” - тобто, обласна рада готова передати, якщо Надвірнянська міськрада готова прийняти.
Також інша комісія - з питань земельних відносин, заслухала питання про поділ земельної ділянки на вулиці Української армії, 7 у Надвірній.
Як пояснив начальник відділу з питань земельних відносин Анатолій Прокопів, депутатам пропонується розділити землю цілісного майнового комплексу на дві окремі ділянки - розміром 1,7 га та 4,5 га. Прокопів відзначив, що на більшій розташовані навчальні заклади та допоміжні будівлі зі стадіоном, а менша не використовується і заросла чагарниками, фактично - й не потрібна для обслуговування цілісного майнового комплексу.
На запитання депутатів, чи буде передано цю ділянку Надвірнянській громаді, Прокопів пояснив, що наразі йде мова лише про поділ. Але якщо буде рішення обласної ради про передачу навчальних закладів із земельною ділянкою, то найімовірніше Надвірнянській міськраді передадуть 4,5 га, а менша ділянка так і залишаться у спільній власності громад області. Але все вирішуватимуть в сесійній залі.
Відео: запис трансляції засідання комісії обласної ради
Проти ідеї розділити землю виступив присутній на комісії секретар Надвірнянської міськради Тарас Пекарський. Мовляв, не розуміє мотивів обласної ради, адже громада готова прийняти на баланс цілісний майновий комплекс, а їх не чують.
“Ми багато років спільно користувалися цим комплексом і зараз готові взяти його на баланс з тим аварійним приміщенням та вкладати туди гроші. Ми “ЗА” спільні проєкти з обласною радою. Але щодо розподілу землі, то ми не розуміємо, з якою метою це робиться. Комплекс цінний своєю територією, ідей є дуже багато щодо її застосування. Те, що там зараз чагарники, не означає, що вона не потрібна. Просто школа-інтернат була розрахована на більшу кількість дітей”, - каже Пекарський.
Заступник голови Івано-Франківської облради Микола Палійчук відповів, що обласна рада готова до співпраці з Надвірнянською громадою.
“Я не розумію, звідки така агресія до нас у голови Надвірної. Ми готові до співпраці. Ви сказали, що проти знесення, хочете ремонтувати. Ми не проти, беріть! Але не звинувачуйте по Фейсбуках, приїдьте і покажіть депутатам, що ви хочете там зробити. Може ми спільно реалізуємо якийсь цікавий проєкт - спортивний комплекс, наприклад. Ніхто нічого забудувати не хоче. Тим більше всі чудово знають, що обласна рада нічого не збудує без дозволу міської ради. Але це майно громади області. Ми не можемо просто взяти і все пороздавати. Тим більше якщо ви не кажете нічого конкретного. А може ви самі хочете віддати це під забудову? Прийдіть, покажіть, що ви хочете там зробити і облрада вас почує”, - впевнений Палійчук.
Очевидно, Палійчук мав на увазі відеозвернення міського голови Надвірної Зіновія Андрійовича напередодні комісії. У ньому Андрійович звинуватив депутатів у спробі "роздерибанити землю" і заявив, що Надвірнянська міська рада візьме на баланс лише повністю майновий комплекс. Тобто, з усіма приміщеннями та шістьма гектарами землі. Інакше пригрозив обласній раді "революцією".
Та, як зауважив заступник голови облради Микола Палійчук, депутати не будуть голосувати під примусом та тиском.
"У нас також є бачення щодо цієї землі - розділити ділянки і на меншій будувати спортивний комплекс. І дуже гарно, щоб це було спільно з громадою Надвірної. У нас, на жаль, немає так багато земель під такий комплекс, але давно є потреба збудувати серйозний спортивний комплекс. Це єдине місце, що лишилося. А якщо ми передамо її вам, то міська рада може змінити цільове призначення і продати без врахування думки обласної ради. А ми цього зробити не можемо без погодження з громадою. Тому обласна рада не може зробити так, як ви хочете - це для нас великий ризик", - наголосив Палійчук.
А голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, коментуючи цю тему в етері ОТБ "Галичина" зазначив, майно спільної власності має приносити користь всім громадам, а не лише одній.
"До майна треба ставитися по-ґаздівському! Й не тільки до свого власного, але й до того, що є власністю чи то окремої громади, чи спільною власністю всіх громад області і яким від їх імені управляє обласна рада. Й рішення щодо такого майна ухвалюють депутати обласної ради - публічно і прозоро. На жаль, останнім часом до спільного майна громад області все частіше проявляється таке ставлення як до "колгоспного". Його різні державні інституції, чи окремі громади намагаються отримати задурно й без жодної компенсації в обласний бюджет і навіть безсоромно шляхом різних юридичних махінацій банально цуплять. Майно спільної власності громад є не просто нерухомістю, але воно працює, даючи дохід в обласний бюджет. Такий дохід може бути або від його оренди, або ж від продажу. В будь-якому разі виручені гроші поступають в обласний бюджет і за них можна своєю чергою або ж щось придбати для наших обласних установ, які також є власністю громад області і надають послуги всім мешканцям області, або ж здійснити ремонт в них. А якщо таке майно без будь-якої компенсації передати державним органам, чи окремим громадам, то яка користь буде від цього буде всім решта громадам? А тому при розгляді майнових питань завжди закликаю депутатів обласної ради - будьмо ґаздами", - написав Олександр Сич.
На світлинах - фоторепортаж з аварійного приміщення у Надвірній та території навчальних закладів, про які йде мова
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!