Омбусмен виявив порушення у Снятинському психоневрологічному інтернаті


Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області та громадські монітори здійснили візит до Снятинського психоневрологічного інтернату.

Монітори відзначили суттєві позитивні зміни, зокрема здійснено ремонтні роботи в обох відділеннях інтернату, покращилася робота харчоблоку. Після попереднього моніторингового візиту розпочалася робота з поновлення окремим підопічним дієздатності та повернення їх в сім’ї. Про це йдеться на сайті уповноваженого Верховної Ради з прав людини, пише Бліц-Інфо.

Водночас невирішеним залишається питання отримання ліцензії на здійснення господарської діяльності з медичної практики, у результаті чого виникають проблеми з наданням медичної допомоги. В установі 315 осіб з психічними розладами супроводжує лише один лікар-психіатр. У відділенні №1 з 2018 року в історіях хвороби відсутні записи про огляд підопічних психіатром, що свідчить про відсутність належного медичного супроводу.

Моніторами встановлено факт відмови у госпіталізації підопічного з підозрою на гостре респіраторне захворювання COVID-19 до інфекційного відділення Коломийської лікарні.

За результатами моніторингового візиту буде скеровано звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень до Івано-Франківської ОДА та керівництва психоневрологічного інтернату.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!