Олександр Сич: В Україні демократію підмінила технологія


Коли президент та народні депутати не мають розуміння, як керувати державою та не розуміють державницьких процесів, то наслідки можуть бути фатальними.

Таку думку голова Івано-Франківської обласної ради, свободівець Олександр Сич висловив у студії ОТБ Галичина, пише прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"

«Досвідчений водій коли бачить на дорозі машину, яка петляє туди-сюди, то намагається тримати дистанцію. Бо він розуміє, що попереду людина без досвіду водіння. Права купила, а їздити – не навчилася.  В Україні зараз така ж ситуація як на цій дорозі. Найбільше проблем виникає через непрофесійний підхід до управління державою та повну відсутність управлінського досвіду. Ви можете уявити, аби людина без досвіду управління навіть найменшим колективом керувала цілою галуззю? А цілою країною? Яким буде це керівництво? Або ця людина – маріонетка, за якою стоять інші люди – колишні чиновники чи якісь махінатори. Але вона сама не керує.

Я навіть не хочу оцінювати ті новації, які пропонує нова політична команда. Бо як ти можеш шось змінювати, не розуміючи як цей механізм взагалі працює. Це великою мірою стосується і президента України. Мені зараз важко оцінювати його справжню сутність. Цілком можливо, що він щиро хоче зробити державу досконалішою. Але як ти можеш щось удосконалити, не володіючи предметом удосконалення? Як ти можеш збудувати будинок, не вміючи та не розуміючи, як будувати? Мінус президента в тому, що він взагалі не був причетний до управління державою. Бо навіть депутат змушений заглиблюватися в управлінські процеси. Я вже не говорю про роботу міністра, а хоча б – начальника департаменту. Працюючи у міністерстві, ти розумієш, як працює система міністерства, а відтак – розумієш, як працює система уряду. А отже, як здійснюється управління державою. Тобто, треба мати розуміння як це працює, аби цим керувати та щось змінювати. І це не тільки про державу, а про будь-яку роботу», – впевнений Олександр Сич.

Націоналіст зауважує, що в Україні таким чином йде повне знецінення держави. Як наслідок, серед народних депутатів багато людей, які взагалі не мають уявлення про свою роботу під куполом парламенту.

«Я дуже хочу, аби наша держава розвивалася в якнайкращому дусі. І мені сумно бачити, що вважається нормальним, коли народний депутат не має вищої освіти. Соромно, коли народний обранець не може згадати скільки йому років і з якого він району. Це примітивізація вищого законодавчого органу та самої держави. Це знецінення держави. Багато поколінь хотіли мати цю державу. А це вже йде опускання держави до рівня плінтусу. Від цього сумно і страшно, якими будуть наслідки.

Хоча, я хочу бути оптимістом і не сприймаю іншу політичну команду через призму тотального несприйняття. Я, з позиції своїх ідеологічних переконань, хоч і критикую, але одночасно намагаюся бути об’єктивним та шукати позитиви, які інша команда здійснює. Бо як кожна людина я хочу жити в нормальній, упорядкованій, заможній державі. І хочу вірити, що якщо народ довірив комусь свою долю, то він використав цю довіру у правильному руслі», – каже голова облради.

Водночас, Олександр Сич впевнений, що не варто перемогу такої команди подавати, як волю народу.

«Бо насправді, це не воля, а технології. У нас ніколи не було демократії. У нас демократію підмінила технологія. Бо демократія – це вибір з поміж кращих. А технологія – це нав’язування нібито кращого», – резюмує свободівець.