«Піднятися на Еверест із киснем — це 40% роботи, піднятися без кисню — це 100%» — альпіністка Мохнацька


Про підкорення Евересту без використання додаткового кисню в ефірі Громадського радіо розповіла Христина Мохнацька, альпіністка з Івано-Франківська, яка нині перебуває у Гімалаях.

«Зараз я знаходжуся на висоті 3 800 метрів … я сюди опустилася після після шаленої акліматизації на висоті 7 200. Опустилася заради того, щоби трішки відпочити і подихати деревами, трішки відновити свої легені, тому що на 7 200 я не користувалася киснем, і трішки зараз треба відпочити і через дощ у нас трошки зіпсувалася погода, прийшов циклон у Гімалаї і потрібно до тижня часу трошки почекати», — каже Христина, повідомляє Громадське радіо.

Альпіністка також розповіла, що й надалі намагатиметься здійснити підйом на вершину без використання додаткового кисню»

«На 7 200 я почувала себе добре, я спала на цій висоті, ну і звичайно я, і мої шерпи візьмемо балони з киснем, візьмемо маски, для того, щоб, якщо мій організм не захоче йти без кисню, я звичайно використаю кисень».

Якщо Христина Мохнацька підкорить Еверест без використання додаткового кисню — вона стане першою українкою, якій це вдасться:

«Піднятися на Еверест із киснем — це 40% роботи, піднятися без кисню — це 100%. Як для організму, так і морально, так і фізично, особливо для легень, це величезне випробування, я вважаю, що це дуже великий подвиг, і якщо я це зроблю, звичайно я буду дуже пишатися своїм організмом», — наголосила альпіністка.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!