Після повені на Івано-Франківщині продезінфікували понад 1400 криниць


Івано-Франківський обласний лабораторний центр та територіальніі філії продовжують моніторинг наслідків повені червня 2020 року.

Основний акцент в роботі фахівців ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» та філій, які залучені до проведення післяпаводкових заходів приділяється дезінфекції води джерел водопостачання, лабораторному контролю питної води з підтоплених та продезінфікованих криниць та каптажів, а також постійній роз’яснювальній роботі серед населення. Так станом на 7 липня проведено дезінфекцію 1469 криниць та каптажів.

Досліджено 278 проб води питної водопровідної, з них 10 нестандартних по мікробіологічних показниках, 141 проб води централізованого водопостачання, з них 0 нестандартних, 770 проб води децентралізованого водопостачання, з них 340 нестандартних проб: 180 по мікробіологічних та 160 по санітарно-хімічних. Для дезінфекції криниць використовуються деззасоби, в тому числі придбані органами місцевого самоврядування.

Так придбано 20 кг таблеток Бланідазу Тисменицькою РДА, придбано деззасоби Рогатинською РДА, Спаською ОТГ Рожнятівського району, Печиніжинською ОТГ. Також до закупівлі деззасобів активно долучився народний депутат від 85 виборчого округу Едуард Прощук(Калуський та Рогатинський ВО). Проводить закупівлю Благодійний фонд «Мальовниче Прикарпаття». Готові надати допомогу в придбанні ГО Агенство сприяння сталому розвитку Карпатському регіону «Форза».

Саносвітня робота продовжує проводитись через всі можливі публічні майданчики та засоби масової інформації: телебачення, преса, сайт ОЛЦ та сайти органів місцевого самоврядування. За період повені підготовлено 7 публікацій в пресі, 2 виступи по телебаченню, сотні листівок та санбюлетнів. Всім органам місцевого самоврядування в т.ч. головам ОТГ та сільським головам направлено листи Про необхідність закупівлі достатньої кількості дезсередників для проведення деззаходів в населених пунктах, які постраждали від повені.

Крім того ведеться щоденний моніторинг інфекційної захворюваності. Всі роботи здійснюються в координації та з інформуванням зацікавлених служб та органів місцевого самоврядування.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!