Побутово некомфортно: Олександр Сич пояснив, чому люди не хочуть відмовлятися від 8 березня
В Україні тривають дебати щодо 8 Березня. Депутати ВР зареєстрували законопроєкт про скасування цього свята, а в "Дії" запустили голосування, чи варто залишити цей день вихідним.
Згідно з оприлюдненими результатами голосування, більшість опитаних виступили за збереження 8 березня вихідним. Водночас в соцмережах відомі українці пояснюють, чому питання на голосування було складене неправильно, і чому це свято варто переосмислити.
Висловив свої міркування стосовно доцільності відзначення радянського Дня жінки в часі війни з російськими окупантами і голова Івано-Франківської обласної ради, історик та науковець Олександр Сич.
"Західно-совєтська з ноткою національного – так у діях нинішньої державної влади виглядає світоглядно-гібридний проєкт повоєнної України. Скажете, так чим вона відрізнятиметься від довоєнної?! Адже саме такою, світоглядно розірваною вона й була до 24 лютого 2022-го! Хіба тим, що менше буде відвертої московщини. Але хоча під час війни ми намагаємося всім миром виганяти її поганою мітлою через двері, все одно вона лізе в нашу хату через світоглядну шпарину совєтчини. Бо ж і сама совєтчина – це виплід московщини. Зрештою, дії нинішнього політичного класу (язик не складається і пальці відмовляються писати «еліти») не можуть бути інакшими. Він не має світоглядного стрижня, а тому навіть в умовах війни троїться між протилежними тенденціями – аби всім догодити! Як того й вимагають закони політичної технології… Його представники в кращому разі є світоглядно-нейтральними, а в гіршому – це продукт совкового і постсовкового (читай московського колоніального і постколоніального) менталітету. Війна з московським агресором заставляє їх позиціонуватися з українською ідентичністю. Хоча вона для них і не є органічною",- вважає очільник облради.
Втім найгірше, за словами Олександра Сича, що незважаючи на всі звірства московського агресора, частина українського суспільства так і не спроможна позбутися ознак московської ідентичності та ментальності.
"Переважно така ситуація не тому, що ці люди є світоглядно переконаними прихильниками «русскава міра». Але тому, що йому просто побутово некомфортно переходити зі звичного «язика» на українську мову, чи так же звично не отримувати вітання до «дня 8 марта». Й замість того, аби виконувати місію світоглядного формування українського суспільства й виведення його з постколоніального московського блуду, чинний політичний клас йде назустріч такому виборцю. Тим більше, що власна підсвідома совєтчина спонукає до цього кроку. Звідси й ота сьогоднішня шалена пропаганда леґітимності «празднічка 8 марта» на послушних телеканалах. Й сила-силенна того всього іншого московського, що настирливо лізе в шпарину совєтчини… Одним словом, і богові свічка, і дідькові кочерга! Народ, як завше, мудріший за свою недолугу псевдоеліту. Шкода, що післявоєнна Україна знову буде занурена в світоглядну роз’єднаність!... Але й присуд собі цей клас управляючих українською землею також виписав… Очищення триватиме довго! Сповідники української мрії наберіться терпіння й правильно розраховуйте сили!",- закликав Сич.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!