Понад 11 тисяч прикарпатців зареєструвалися на мультитест-2023: які предмети обирали


В Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти завершується підготовка до проведення основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ-2023).

Упродовж квітня та на початку травня пройшла реєстрація учасників основної сесії НМТ-2023. її особливістю було те, що вона вперше здійснювалася у безпаперовій формі. Загалом Франківський РЦОЯО у чотирьох областях обслуговування зареєстрував 35880 учасників основної сесії (Закарпатська область – 8489, Івано-Франківська – 11677, Тернопільська – 8952, Чернівецька – 6762), пише “Галка“.

Як зазначив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук, у мирний час, для порівняння, Центром було зареєстровано максимум близько 49 тисяч учасників.

Через неналежне оформлення реєстраційних документів було відмовлено у реєстрації 578 особам.

Під час HMT-2023 два предмети є обовʼязковими: українська мова та математика. Третій предмет обирали учасники НМТ.

Статистика вибору третього предмета в Івано-Франківській області є такою:

історія України – 7120 осіб (61 % від числа зареєстрованих);

англійська мова – 2740 (23,5 %);

біологія – 1343 (11,5 %);

фізика -221 (1,9 %);

хімія – 210 (1,8%);

німецька мова – 37 (0,3%);

іспанська мова – 5 (0,04%);

французька мова – 1 (0, 008%).

«Багато запитують, чому та ж математика є обов’язковим предметом. Цей предмет добре висвітлює, як людина здатна навчатися. Погляньте, на майже 11 тисяч учасників з області лише по 200 людей обирають фізику і хімію. Завдяки чому ці галузі будуть поповнюватися? Очевидно, треба робити певні висновки», – зазначив Богдан Томенчук.

Під час компʼютерного тестування кожен учасник матиме 180 хвилин на виконання тестових завдань з трьох предметів. Послідовність виконання завдань визначає сам учасник. У програмі тестування будуть розміщені довідкові матеріали (формули, таблиці тощо) з математики, фізики та хімії.

Під час цьогорічного НМТ на робочих компʼютерах учасників буде встановлена спеціальна програма, яка не дозволить шукати інформацію в Інтернеті.

«З кожного предмета учасник НМТ має набрати не менше 10% правильних відповідей», – додав Богдан Томенчук.

Основна сесія НМТ-2023 триватиме у термін 05-23 червня 2023 року.

Директор департаменту освіти та науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович зауважив, що тестування цьогоріч загалом буде проводитися з більшої кількості предметів, а тому існує більше викликів для безпечної та якісної організації.

«Також хочу додати, що всі завдання будуть унікальними для учасників, які тестуються в певний день. Тому, якщо хтось думає, що щось до цього підгледів, то так не вийде», – зазначив Віктор Кімакович.

Результати за шкалою 100-200 балів учасники зможуть роздрукувати у своїх персональних кабінетах на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти, починаючи з 28 червня.

Кожен учасник має всю необхідну інформацію у своїх запрошеннях, що знаходяться у персональних кабінетах. ІФРЦОЯО закликає учасників публічно не поширювати інформацію про свої дати та місце проходження тестування.

Учасник НМТ повинен прийти до свого тимчасового екзаменаційного центру з такими документами:

документ, що посвідчує особу;

сертифікат НМТ (учаснику необхідно самостійно роздрукувати його з персонального кабінету).

Додаткова сесія НМТ-2023 відбудеться 11-24 липня 2023 року. 3 5 до 12 червня триватиме додатковий період реєстрації.

Право зареєструватися під час додаткового періоду мають наступні категорії осіб:

ті, кому було відмовлено під час реєстрації на основну сесію; ті, хто пропустив основний період реєстрації з поважних причин (причина повинна бути підтверджена відповідним документом);

ті, хто відбувають покарання в установах виконання покарань.

Також право на додаткову сесію мають ті, хто був зареєстрований на основну сесію НМТ, але з поважних причин, підтверджених відповідним документом, не зміг пройти або завершити тестування під час основної сесії.

Такі особи повинні з відповідною заявою та підтверджуючими документами звернутися до регламентної комісії при ІФРЦОЯО, яка має право ухвалювати рішення про допуск до додаткової сесії НМ-2023.

Результати додаткової сесії НМТ будуть оприлюднені до 29 липня 2023 року.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!