Правила утримання собак, або Франківчанам далеко до Європи


Деякі пункти правил утримання собак та котів у Івано-Франківську можуть стати не лише вельми пізнавальними, а й здивувати оригінальністю.

Досить часто можна почути скарги іванофранківців на власників собак щодо вигулу чотирилапих у неналежних місцях, нападу на перехожих тощо.

«Бліц-Інфо» детально дослідив офіційні «Правила утримання собак та котів підприємствами, організаціями і громадянами в місті Івано-Франківську», затверджені ще минулого року. І виявив чимало догм, які не те що ніколи не виконуються, ба навіть викликають відверту іронію.

Перш за все, найбільш неймовірні. Тож у Івано-Франківську забороняється:

- купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах;

- залишати неприбраними екскременти тварин під час вигулу;

- супроводжувати тварин особам у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;

- супровід потенційно небезпечних собак особами, яким не виповнилося 16 років, а супровід інших тварин дозволяється тільки тим, кому виповнилося 14 років.

До речі, вигул псів допускається лише на повідку з прикріпленим до нашийника особистим номерним знаком, а потенційно небезпечних собак – обов'язково на короткому повідку (не більше 1,2 м) і в наморднику.

Без повідка дозволяється лише в спеціальних зонах для вигулу тварин. Як зазначив начальник департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, таких зон в Івано-Франківську поки що немає.

Мабуть, варто уточнити, що власники собак, які мешкають  у багатоквартирних будинках, повинні забезпечувати тишу – попереджувати гавкіт собак у період з 22.00 до 08.00.

Власник собаки, що визнана небезпечною, зобов'язаний у встановлений термін підтвердити її адаптованість в умовах міста шляхом тестування за програмою «Собака-компаньйон» (програма вправ, що дає можливість упевнитися в керованості поведінки тварини).

Якщо потенційно небезпечна собака не змогла пройти тестування, власник повинен ізолювати її або передати для охорони об'єктів будівництва, приватних будинків тощо.

Цікаво, що не дозволяється приводити тварин (крім собак-поводирів) у магазини і кафе (крім спеціалізованих крамниць для тварин), установи охорони здоров'я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків.

Хоча івано-франківські собачники й люблять порушувати ці правила, скаржаться на них рідко. Про це кореспонденту "Бліц-Інфо" повідомили в секторі звязків із громадкістю та ЗМІ УМВС в Івано-Франківській області. Відповідно і штрафів небагато. А ті, що трапляються, зазвичай стосуються вигулювання собак у неналежному місці чи без намордника.

Варто зауважити, що порушення правил утримання собак і котів тягне за собою попередження або ж накладання штрафу: на громадян – до трьох неоподатковуваних мінімумів доходу, на посадових осіб у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів.

Щодо порід собак, визнаних як потенційно небезпечних, то до належать: акіта-іну, американський бульдог, американський стафордширський тер'єр, англійський мастиф, аргентинський дог, бельгійська вівчарка, бернський зенненхунд, бордоський дог, бразильська філа, бульмастиф, бультер'єр, доберман, кавказька вівчарка, кане корсо, мастіно неаполетано, московська сторожова, німецька вівчарка, німецький дог, перо преса канаріо, південноруська вівчарка, пітбультер'єр, різеншнауцер, родезійський ріджбек, ротвейлер. середньоазіатська вівчарка, тосаіну, чорний тер'єр, німецький боксер, фокстер'єр, ягтер'єр німецький, африканський бур-буль.