Замість 200 джиперів штраф за незаконне ралі у Карпатах отримав один лісник


Державна екологічна інспекція Карпатського округу не притягнула до відповідальності жодного учасника масштабної трофі-експедиції «Карпатський кордон – 21». Натомість штраф 850 грн заплатить майстер лісу Вишківського лісництва Вигодського лісового господарства Анатолій Петровський.

Про це пишуть "Наші гроші. Львів".

Нагадаємо, на початку травня близько 200 позашляховиків позмагалися в перегонах карпатським бездоріжжям під час щорічної трофі-експедиції «Карпатський кордон – 21». Як з’ясували «Наші гроші. Львів», захід відбувся без жодних погоджень зі сторони  місцевих чиновників та екологів. Організатори та учасники порушили одразу два закони: «Про тваринний світ» та «Про природно-заповідний фонд України». Йдеться про ігнорування сезону тиші, який запроваджується з 1 квітня до 15 травня для того, щоб дикі тварини мали можливість вивести потомство. У цей період під забороною постріли, вибухи, санітарні рубки лісу, а також раллі чи будь-які інші транспортні змагання.

Таке порушення передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу для громадян від 510 до 850 грн і для посадових осіб – від 850 грн до 1190 грн. Крім того, маршрут змагання пролягав територією природного парку Бойківщина, який належить до природно-заповідного фонду. Це так само заборонено законом.

Тільки після розголосу активістів та журналістів справою зацікавилися органи екологічного контролю та поліція. До прикладу, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Роман Дасюк розповідав, що у їхньому відомстві переглянули відео раллі та встановили спочатку 19, а потім ще 47 номерів авто,  що брали у ньому участь. Екологи звернулись до сервісного центру МВС, які надали імена власників, але не надали адрес. Що унеможливило викликати їх для показів та складання протоколів. В результаті, двомісячний термін для того, щоб знайти та покарати винуватців у цьому адміністративному порушенні, минув.

Як повідомили нам у відповідь на запит до Держекоінспекції, жодного з організаторів чи учасників раллі не було притягнено до відповідальності. Натомість штраф у 850 грн заплатив  один майстер лісу Вишківського лісництва Вигодського лісового господарства.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!