Прикарпатців попереджають, що в Бистриці Солотвинській можна підчепити інфекцію


Після дощових паводків рівень води в річках знизився, проте вони все ще забруднені.

Богородчанською міжрайонною філією ДУ « Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» систематично проводиться моніторинг води поверхневих водойм з  р. Бистриці Солотвинської, р. Бистриці Надвірнянської. Фізико-хімічні дослідження проб води в різні періоди року є втішними, але після повені виявлені санітарні відхилення у пробах води річки Бистриці Солотвинської за хімічними та бактеріологічними показниками, повідомляє Богородчанська РДА.

За результатами проведених досліджень виявлено перевищення гранично-допустимих концентрацій ( ГДК) хімічних речовин, а саме: аміаку, фосфатів, нітритів. Фіксується  також ріст органічного забруднення води. Тому категорично не рекомендується купання у річках та водоймищах району. Після повені вода надто брудна і купання може загрожувати інфекційним хворобам. 

Що ж стосується того, чи можна заразитися коронавірусною інфекцією під час купання в річці..? У річках через течію, ризик зараження є мінімальним. Загроза зараження йде не від води, головним каналом зараження є респіраторні виділення людей. Тому необхідно на пляжах, так само як і в громадських місцях, дотримуватися спеціальної дистанції і уникати великого скупчення людей.

В даний період у річках НЕ можна  купатись, поки вода не очиститься. Зараз купання несе загрозу зараження гепатитом А, шигельозом, сальмонельозом та іншими кишковими інфекціями.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!