Прикарпатська учасниця "Голосу країни" розповіла про життя і плани на майбутнє
На проекті “Голос країни” Іванну Червінську з Печеніжина, що на Коломийщині, охрестили “Карпатською мавкою”, яка зачаровує. І відзначали, що дівчина відроджує народну пісню.
Як живе, над чим працює і коли завітає на Прикарпаття – Іванна Червінська розповіла в ексклюзивному інтерв’ю для “Дзеркала Коломиї”.
– Іванно, розкажи трохи, чим зараз живеш, над чим працюєш?
– Зараз я записую спільний альбом з гуртом Gypsy Lyre. Беручи участь у проекті “Голос країни”, на сліпих прослуховуваннях я виконувала пісню “Летів пташок”, аранжування якої написав лідер гурту – Геннадій Бондар. Вважаю його одним з небагатьох музикантів, які вміють тонко підкреслити красу української пісні. Кілька робіт, які, можливо, ввійдуть в альбом, ви вже можете почути в соцмережах на офіційних сторінках.
– Що для тебе є музика?
– Музика для мене – стан душі. Це щось більше, ніж просто мелодія і пісня, це – джерело сил, натхнення, спосіб самовираження та спілкування з навколишнім світом. Я живу музикою і не уявляю себе без неї!
– Яку музику слухаєш? Який жанр тобі найближчий до серця?
– Люблю слухати різну музику: jazz, pop, класику, етніку. І бажання слухати всю цю музику виникло не одразу. Ще будучи студенткою першого курсу училища, я повинна була вивчати різні стилі, і, чесно скажу: спочатку це мені давалось важко. Зараз я насолоджуюся всіма цими стилями і просто підбираю собі музику залежно від настрою. Особливо хочу відзначити для себе такі гурти, як Coldplay і A-HA.
– З чого починається день Іванни Червінської?
– Є три обов’язкові пункти, які я виконую щодня: прокинувшись, п’ю теплу воду, роблю зарядку і прибираю. Все інше – залежно від зайнятості. У вільний час я вишиваю, читаю, граю на гітарі. А в теплу пору катаюся на велосипеді. І музика зі мною завжди! Якщо я не займаюсь музикою – я її слухаю!
– А яке Твоє найбільше досягнення?
– Я вважаю найбільшим своїм досягненням – участь у проекті “Голос країни”. Дуже складно було дійти до півфіналу і шкода було залишати шоу. Там я здобула важливий досвід, зустріла багато хороших людей, попрацювала із Святославом Вакарчуком і зрозуміла, куди рухатися далі. Сподіваюся, що найбільші мої успіхи ще попереду!
– Чи плануєш концерти у нашому краї?
– Так, після презентації альбому ми з гуртом Gypsy Lyre неодмінно приїдемо на рідне мені Прикарпаття! Я дуже люблю свій край і виступити перед краянами – велика честь для мене. Тим часом шукатиму організатора такого заходу, сподіваюся, що, прочитавши це інтерв’ю, хтось відгукнеться.
– Шоу-бізнес в Україні, який він?
– Для мене це складне запитання тому, що фактично я зі своєю творчістю до шоу-бізнесу відношення не маю. Здебільшого музика, якою я займаюся, вважається некомерційною. Хоча бачу, що останнім часом у нас є зміни в кращий бік – щоразу більше українських виконавців мають можливість потрапити на радіо і виступати в пристійних залах. Це мене дуже тішить.
– Чи важко бути знаменитою?
– Не вважаю себе знаменитою настільки, щоб мені це заважало. Поки що мене нечасто впізнають на вулиці, тим більше без яскравого національного вбрання, у якому я переважно виходжу на сцену. Зараз це більше той етап, коли багато людей звертаються в соцмережах – дякують, висловлюють свої почуття, запрошують з концертами. І після концертів слухачі також підходять, щоб сказати кілька слів, сфотографуватися чи взяти автограф. Це все дуже надихає, тому я стараюся приділити увагу і зі всіма поспілкуватися.
– Як реагують на твій успіх рідні?
– Мої рідні завжди мене підтримували і дуже радіють з моїх досягнень. І не тільки рідня, але й односельці з рідного Печеніжина, всі, хто мене знає і хто не знає, – вболівали за мене на “Голосі країни”. Але, звичайно, найперший вболівальник – це моя мама. Вона ж і привезла мене колись на мій перший фестиваль “На крилах дитинства”, який відбувся 2007 року у м. Винники біля Львова. Тоді я отримала Ґран-прі і фактично розпочала свій творчий шлях у музиці.
– Які поради можеш дати співакам-початківцям?
– З власного досвіду можу сказати – тим, хто вже вирішив займатись цим ремеслом, вдосконалюватися дають можливість різні конкурси, фестивалі, художня самодіяльність. Водночас там ви ще й набираєтеся досвіду виступу на сцені. Дуже корисним і потрібним є слухання різної музики. Ну й, звичайно, потрібно регулярно займатися і напрацьовувати різні вміння.
– Розкажи, будь ласка, про творчі плани…
– Важко сказати… Плани далекосяжні! Також я думаю, що не менш важливим, ніж досягнення мети, є шлях до неї. А це постійне зростання, самоконтроль і важка щоденна праця. Сподіваюся, все задумане вдасться.
– Кілька слів краянам, які читають цю статтю…
– Хоч зараз у нас в Україні важка ситуація, але водночас зростає й національна культура і патріотизм. Тож хочу подякувати всім, хто любить українське, слухає та підтримує українських виконавців. Завдяки вам українська пісня живе, розвивається і стає популярною не тільки в Україні, а й за кордоном. Тому що ми і справді є співоча нація.