Прикарпатські поліцейські посиленіше контролюватимуть перевезення пасажирів


У головному управлінні Нацполіції в Івано-Франківській області відбулася нарада за участю керівництва поліції краю та обласного центру, управління Укртрансбезпеки та представників Івано-Франківської ОДА
Її учасники обговорили питання взаємодії та механізмів покращення ситуації у сфері пасажирських перевезень на території області.

Як зазначив т.в.о. заступника начальника ГУНП в області Олег Йосипів, наразі на Прикарпатті, як і загалом у державі, поліція проводить комплекс цільових заходів під умовною назвою «ПЕРЕВІЗНИК-ЗИМА». В рамках відпрацювань правоохоронці передусім акцентують увагу на дотриманні перевізниками правил дорожнього руху, попередженню аварійності на автомобільному транспорті загального користування в зимовий період та дотриманню законодавства у зазначеній сфері.

Нагальну потребу у радикальних заходах у цій галузі підтверджує й невтішна статистика дорожньо-транспортних пригод за участю транспортних засобів, що здійснювали перевезення пасажирів. У цьому році на Івано-Франківщині вже трапилося 25 таких аварій, внаслідок яких 10 людей загинули, а ще 52 отримали різного роду травми. Серед основних причин скоєння таких автопригод є неуважність водіїв, які нерідко відволікаються від керування, розмовляють по мобільному телефону, перераховують кошти під час руху, а отже не здатні вчасно реагувати на зміну дорожньої обстановки.

Крім того, у автопригоди, як йшлося на нараді, потрапляли пасажироперевізники як регулярних, так і нерегулярних рейсів. Тому поліцейські спільно з іншими зацікавленими структурами здійснюватимуть контроль за всією маршрутною сіткою на Прикарпатті та докладатимуть максимум зусиль щодо виявлення нелегальних перевізників.

Від початку проведення операції прикарпатські поліцейські перевірили майже 380 транспортних засобів цієї категорії. Серед них виявлено 32 технічно-несправних автобуси, які здійснювали перевезення пасажирів. Загалом же виявлено 74 порушення у сфері пасажироперевезень та складено 66 адміністративних протоколи.

Підсумовуючи нараду, учасники заходу одностайно зійшлися на потребі активізації профілактичної роботи як з водіями автотранспорту,який використовується для пасажирських перевезень, так і його власниками. Працівники поліції намагатимуться мінімізувати незручності користувачам громадського автотранспорту, викликані такими заходами. Водночас правоохоронці сподіваються, що пасажири, в свою чергу, з розумінням поставляться до таких перевірок автобусів.