Що робити на Івано-Франківщині: П'ять варіантів відпочинку


Подорожуючи Івано-Франківщиною можна запросто розгубитися, які з численних визначних пам'яток варто відвідати.

Для того, щоб ти не губилася перед різноманіттям цікавих місць краю, travel.tochka.net приготувала список з 5 справ, які варто зробити в Івано-Франківській області. Уважно вивчи список і, звичайно ж, додай в нього свої варіанти.

  1. Відвідуємо грязьовий вулкан Старуня.

У селі Старуня Івано-Франківської області знаходиться грязьовий вулкан. Вулкан заявив про себе в 1977 році під час землетрусу в Румунії. Тоді з грязьового кратера сталося виверження бруду і газів. Сам вулкан представляэ собою грязьову пляму, що дихає через міні-кратери. Всього зафіксовано 8 основних кратерів і 12 мікрократерів. Незважаючи на зовнішній спокій вулкан може викинути потік окропу.

  1. Шукаємо китайські символи в українській природі.

Річка Дністер здавна приваблює туристів завдяки своїй унікальній природі і нереальній енергетиці. Але крім насолоди красою природи ти можеш помітити китайські символи. Так, на території Дністровського каньйону є острів, який своєю формою нагадує китайський символ Інь-Ян. Відзначимо, що цей острів з'явився не так давно, в 1969 році в результаті повені.

  1. Подорожуємо в часі в заповіднику "Давній Галич".

На території колишньої столиці Галицького, а пізніше і Галицько-Волинського князівства в місті Галич знаходиться національний заповідник "Давній Галич". Відвідуючи заповідник, ти побачиш фундаменти 14 літописних церков 12-13 століть, безліч пам'яток археології, а також 18 природоохоронних об'єктів, органічно пов'язаних з пам'ятками історії та архітектури. Відзначимо, що в заповідник входять крім Галича прилеглі села Крилос, Шевченкове та Більшівці.

  1. Проходимо по стежці Довбуша.

В українських Карпатах безліч місць носять ім'я ватажка опришок Олекси Довбуша. Одним з популярних туристичних маршрутів є і стежка Довбуша, проходячи через яку ти не тільки зможеш побачити найкрасивіші місця національного природного парку, а й місця, пов'язані з опришками. Так на шляху постане камінь Довбуша, оповитий легендами, а також місцеві скелі Довбуша, в яких він разом зі своїми загонами ховалися від польських військ і печери. Існує легенда, що Довбуш ховав в печерах скарби, проте побачити в них вхід можна тільки раз на рік в ніч на Івана Купала.

  1. Піднімаємося на гору Піп-Іван Чорногірський.

Гора Піп-Іван Чорногірський є популярною серед туристів, оскільки саме з неї починається шлях до карпатських гір-двотисячників. Також на її вершині знаходиться найбільш високогірне спорудження України - обсерваторія "Білий слон". Таку назву обсерваторія отримала через те, що, коли будівлю замітає снігом вона дійсно схожа на велику білу тварина. Будівництво обсерваторії розпочалося в 1936 році міністерством військово-повітряної оборони Польщі, проте діяльність обсерваторії припинилася, після перехід її в управління СРСР. У 2012 році були виділені кошти на відновлення обсерваторії.