"Свободівці" піднімали патріотичних дух вояків на сході повстанськими піснями


Перебуваючи на передових позиціях з гуманітарним вантажем для вояків «Легіону Свободи», надвірнянські "свободівці" взяли з собою в дорогу баян та сопілку і влаштували для бійців святковий концерт із повстанськими піснями.

Заступник голови Надвірнянської райради Іван Степник вигравав на сопілці, а районний депутат Володимир Черленюк вправно справлявся з баяном та виспівував патріотичних пісень.

Вояки були раді почути своїх рідних українських пісень, які для них немов тепла вісточка з рідного краю, пише прес-служба Надвірнянської "Свободи".

Як зазначив Володимир Черленюк, слухаючи ці пісні, складається враження, що вони були написані вчора нашими бійцями, які захищають рідну Україну.

«Хіба може жити нація без історії? Безперечно ні! Адже ми знаходимося в циклічному колі подій і фактів, яке перекидає нас із повстанських криївок Західної України до південно-східних окопів україно-російської війни. Кажуть, що наша державність викувана кров'ю тих, хто так само, як і зараз, не побоявся московського агресора та пішов на війну заради Вільної, Єдиної і Соборної України», - наголосив свободівець.

Націоналісти виконали пісні «Рідна мати моя», «Рости, рости черемшино» та «Боже великий єдиний» в храмі Божому для парафіян УГКЦ «Свв Апп Петра і Павла» та отця Івана Василенка в місті Димитров Донецька область. Отець Василь родом з Надвірної, 13 років тому приїхав на схід проповідувати слово Боже та з нуля збудував храм, до якого щонеділі сходять українці для спільної молитви за своїх захисників та Україну.

«Дорогою до дому сталася поломка авто, яким ми поверталися додому, та як кажуть «все, що робиться  - робиться на краще», – зазначає Іван Степник.

Свободівець розповів, що вони зупинилися в Павлограді Дніпропетровської області, де місцеві жителі з радість прийняли «бандерівців» на ночівлю, доки відремонтують авто. Не обійшлося й тут без української пісні. Повстанські пісні і підбадьорюючий гомін місцевих жителів створювали незабутню атмосферу єдності.

«Такий пласт пісенної культури, як повстанські пісні мали популяризуються серед населення східної України. В цих піснях вся перелита душа та культура нашого народу. Повстанська пісня, як ніколи актуальна сьогодні під час війни проти загарбників», - підкреслив Іван Степник.