У Снятині комунальники розпочали боротьбу з борщівником


Щороку працівники КП «Покуття-Комунальник» проводять «боротьбу» з отруйною та небезпечною для життя людини рослиною – борщівником. Ось і минулого тижня працівники підприємства розпочали косіння цієї отруйної рослини.

В Україні боротьба із борщівником ведеться на державному рівні. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Про це інформує пресслужба Снятинської міськради.

"Зважаючи на це, просимо усіх вжити заходів у боротьбі з цією рослиною. Пам’ятайте, що робота з рослиною (особливо при викошуванні) передбачає використання щільного водовідштовхуючого одягу, окулярів та щільних гумових рукавиць. Просимо проводити попереджувальні розмови з дітьми про небезпечність рослини. Адже велике листя та трубчасті стебла цікаві дітям для зламування", - закликають комунальники.

Довідоково: Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) — отруйна багаторічна рослина. Трапляється майже на всій території України – на луках, по берегах річок, вздовж доріг, в лісосмугах. За розмірами може досягати 6 метрів у висоту. Утворює густі зарості.

Борщівник Сосновського має токсичну дію на шкіру. Небезпечиним є не тільки сік рослини, але і її пилок, аромат (запах) і навіть роса. Сік борщівника, потрапляючи на шкіру, завдяки речовинам в своєму складі, підвищує її чутливість до ультрафіолетового випромінювання. В резульаті під дією сонця виникають сильні сонячні опіки (аж до 3 ступеня).

Викликає важкі наслідки для організму і пилок борщівника, який здатний проникати навіть крізь одяг. Сік або пилок при попаданні в очі може призвести до сліпоти.

Вдихання пилку борщівника або ефірних масел здатне значно нашкодити дихальній системі і навіть привести до летального результату. Наслідками такого токсичного впливу є розпухання гортані і задуха.

Ознаками інтоксикації (отруєння) борщівником є такі симптоми: головний біль, запаморочення, нудота, блювота, підвищення температури тіла аж до 40 градусів за Цельсім.

ЯКЩО Ж КОНТАКТ З РОСЛИНОЮ ТАКИ ВІДБУВСЯ НЕОБХІДНО:

промити шкіру під проточною водою. Для цього використайте мило та м'яку губку, щоб змити отруйний сік;

якщо сік потрапив в очі чи рот, ретельно промийте ці ділянки впродовж 15-20 хвилин;

уникайте сонячних променів 2-3 дні, захищайте шкіру від прямих сонячних променів за допомогою одягу та парасольки;

якщо площа опіків велика, Ви відчуваєте нестерпний біль, підвищення температури – зверніться за медичною допомогою!Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!