В Івано-Франківському СІЗО неповнолітніх вчили любити себе


5 лютого в Івано-Франківському слідчому ізоляторі відбувся тренінг з неповнолітніми. Це важлива річ для підвищення самооцінки підлітків. Оскільки у більшості неповнолітніх, які перебувають у місцях позбавлення волі складається занижена самооцінка. Саме тому так важливо допомогти цим дітям повірити в себе, дати зрозуміти, що від ставлення до себе, від власної поведінки залежить їхнє подальше місце серед людей.

Як каже практичний психолог Івано-Франківського слідчого ізолятора Ірина Косюк, одне з головних завдань нашого суспільства і насамперед психологів – створення і підтримка психологічних умов, що забезпечують повноцінний психологічний і особистісний розвиток кожної дитини. Мовляв, психічне здоров’я має велике значення для повноцінного розвитку особистості, а особливо для тих неповнолітніх, які перебувають у місцях позбавлення волі.

«Одна з нагальних потреб кожної людини, а особливо підлітка, який перебуває у місцях позбавлення волі, - говорить Ірина Косюк, - бути зрозумілим, прийнятим, визнаним. Він хоче, щоб його розуміли і приймали в будь-якому стані, визнавали всі його переваги і виявляли поблажливість до недоліків».

Адже любов до себе – одна з найважливіших базових потреб людини. Щоправда у психологічній науці замість «любові до себе» частіше використовують інші терміни: «прийняття себе», «високий ступінь самоповаги», «позитивна Я-концепція» тощо.

Завдання тренінгу, зауважує психолог, спрямовувалися на те, щоб розвинути в учасників навички самопрезентації позитивного сприйняття інших та самосприйняття, сформувати почуття самоповаги та поваги до інших; розвинути почуття особистісної гідності і честі, упевненості в собі, а також соціальної та індивідуальної цінності, сформувати мотивації самовиховання та саморозвитку.

На завершення тренінгового заняття неповнолітні ув’язнені мали змогу поділитись своїми враженнями і висловити думки щодо особливостей кожного учасника.

Репортер