Сьогодні в Івано-Франківську урочисто відзначили День Героїв. Вшанування борців за волю України розпочали ще вчора. А саме, з поминальної панахиди біля пам'ятника полковнику армії УНР, коменданту УВО, голові Проводу українських націоналістів Євгену Коновальцю. А сьогодні урочистості стартували з відкриття анотаційної дошки багаторічному голові Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайлові Зеленчуку.
Опісля вулицями Івано-Франківська пройшла хода ветеранів визвольних змагань та громадсько-патріотичних організацій за участі представників влади. А завершилась все святковим віче на однойменному майдані. Тут слово мали представники влади, ветерани визвольних змагань та громадські активісти.
Як зауважив голова братства УПА Тисменицького району Петра Галига, дуже важливо, щоб держава пам’ятала тих, хто віддав своє життя за Україну .
«І не важливо чи то Герої 18-20 років, чи УПА, чи ті, що захищають Україну. Як колись нас кликав не військкомат, а серце , так і сьогодні добровольці йдуть захищати українську незалежність, залишаючи жінок та дрібоньких дітей. Ми маємо пам’ятати за них. І було б дуже правильно зробити День Героїв всеукраїнським. Тож ми звертаємось до пана Порошенка з таким прохання - зробити День героїв державним святом», - підкреслив Галига.
Голову братства УПА Тисменицького району підтримали й його побратими.
Такої ж думки притримується і очільник обласної громадської організації «Патріот України» Сергій Сивачук.
«Сьогодні Свято Героїв вдруге стало актуальним. Адже його встановлено на честь вшанування провідника ОУН Євгена Коновальця, бо саме 23 травня його вбили радянські спецслужби. Так було прийнято рішення відзначати День Героїв. Останніми роками це вже почали забувати, бо вояків УПА ставало щороку менше. Але, у нас відбувся Майдан і триває гібридна війна. У результаті - Україна отримали новітніх Героїв. Тих, хто жив поруч з нами і ми не знали, хто вони. Зараз є багато тих, хто поклав своє життя за незалежну Україну. Хто продовжується боротися. Тому таке Свято дуже потрібне, бо має не тільки історичне підґрунтя а й сучасну актуальність. Тому, переконаний, що День Героїв має стати всеукраїнським і відзначатись на загальнодержавному рівні», - зазначив Сивачук.
На переконання колишнього нардепа Руслана Марцінківа, День героїв – це свято тих, хто не роздумував чи варто боротись за українську незалежність.
«На жаль, доля не вибирала хлопців тоді і не вибирає зараз. Саме тому, юнаки та юнки йшли в лави УПА, Січових стрільців, УГА. Бо перша заповідь українського націоналіста – здобудеш українську державу або згинеш у боротьбі за неї. Саме тому, сьогодні українці із заходу й до сходу святкують Свято Героїв. І вірю в те, що це Свято обов’язково буде державним. Так само, як на державному рівні нарешті визнано ОУН-УПА воюючою стороною», - наголосив Марцінків.
Схожою була думка і міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса.
«Шкода, що ми сьогодні відзначаємо це значуще свята так малочисельно. І дуже хотілось б, щоб у наступні роки свято пам’яті і пошани було вагомішим. Бо, починаючи від давнього минулого і до незалежної України дуже мало робилось для того, щоб розкрити справжні сторінки української історії. Дуже важливо, щоб була відновлена справедливість і були названі кати українського народу. І особливо важливо, щоб були названі українські Герої. І щоб їх знали не тільки на заході України, а й на сході. Бо якби українці знали свою історію, то б не було цієї війни. Тож День Героїв є надзвичайно важливим святом для українського суспільства», - резюмував очільник Івано-Франківська.