В Івано-Франківську розгорілися «велосипедні» дискусії


У місті створять масштабну велоінфраструктуру. Залишилося тільки погодити основні напрямки.

Для цього заступник директора Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігор Сенчук та начальник транспортного відділу Юрій Чупахін зібрали громаду, здебільшого прийшли представники клубу «Велосталкер» та звичайні велолюбителі, між якими запалала жвава дискусія, передає кореспондент "Бліц-Інфо".

Учасники поділилися на два табори. Перші пропонували дотриматися принципу «Краще менше, але поступово і на найвищому рівні»: почати з однієї вулиці, зробити її своєрідною вітриною, облаштувавши за всіма європейськими нормами. Як варіант, радили розглянути вулицю Грюнвальдську, пояснюючи, що вона не надто довга, там мало комерційних підприємств, а також вона виступає шляхом туристів від вокзалу до центру. 

Натомість інша група слухачів стверджувала, що такий підхід є недоцільним для Івано-Франківська, мовляв, спершу треба вирішити нагальні проблеми: зробити бодай велорозмітку в прогулянкових зонах з хорошим покриттям (вулиця Шевченка, парк, міське озеро, стометрівка) і на дорозі від житлових районів до центру. Та й навряд чи реально впровадити велоінфраструктуру на високому європейському рівні в місті, де дороги розбиті, повсюди стихійне автопаркування, а велопарковки регулярно обкрадають.

Під час дискусії часто наводили як приклад розвинену велокультуру Львова, допоки не виступила колишня жителька цього міста. Вона цілковито спростували всі попередні аргументи: «Велосипедний» Львів – це бутафорія. На тамтешніх велодоріжках постійно паркуються і їздять автівки, або ж вони просто порожні, ними не користуються за призначенням, бо нема кому. В людей ще не сформувалася велокультура, більшість обирає машину».

Чимало питань так і не вдалося погодити, адже для цього потрібні були представники ДАІ, які, незважаючи на запрошення, так і не з’явилися.

Загалом, поки представили тільки концепцію, але до кінця літа Ігор Сенчук пообіцяв офіційну програму на 2015-2020 рр., де будуть вказані плани усіх велодоріжок, розподіл коштів тощо. Зміни до транспортної мережі здійснюватимуться паралельно зі створенням велосипедної інфраструктури. Вже цього року планують прокласти велодоріжки на вулиці Шевченка і в парку, а наступного – на основних «артеріях» міста: вулицях Галицька, Вовчинецька, Хоткевича, Коновальця, Мазепи.

Окрім цього, представники влади запропонували учасникам створити робочу групу, яка б сформувала свої конкретні пропозиції та подала в Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку.