В Лісах України кажуть, що дорогу між курортами Буковель і Бистриця будують для лісовозів


У ДП "Ліси України" спростовують поширену сайтом NGL.media інформацію про те, що нібито підприємство будує нову дорогу з твердим покриттям між гірськолижними курортами Буковель і Бистриця.

Про це йдеться у повідомленні Держагентства лісових ресурсів України.

"Інформація не відповідає дійсності. Лісова дорога у Надвірнянській філії ДП «Ліси України» не має відношення до гірськолижного курорту Насправді: Надвірнянська філія Карпатського офісу ДП «Ліси України» капітально ремонтує стару лісову дорогу, яка не ремонтувалась понад 35 років; Лісова дорога не пов’язана з курортом Бистриця, не використовується для автотранспортного сполучення між цими курортами; Проведення ремонту обумовлено наявністю поруч із дорогою лісосічного фону обсягом понад 60 тис м3; Внаслідок руйнування існуючої дороги завантаження лісовозів замість 20 м3 наразі знижено в середньому до 10-12 м3, що призводить до значних втрат в логістиці. За відсутності ремонту дорога вже цієї зими може стати непроїзною. Відновлення дороги значно зменшить собівартість заготівлі та збільшить сплату податків у державний бюджет; Відновлення дороги дозволить використовувати поступові методи заготівлі - площа ділянок вкритих лісом не зменшиться; Ремонт виконується із застосуванням сучасних технологій, щебенева суміш обробляється цементом, що значно збільшує термін експлуатації покриття. Проте дорога залишається технічною, лісогосподарською", - пишуть там.

Нагадаємо, нещодавно видання NGL повідомило про те, що Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» уклало з ТОВ «ПБС» три договори загальною вартістю 30,6 млн грн на капітальний ремонт лісової дороги протяжністю 9,2 км. Ця дорога, що проходить межею природного заповідника «Горгани», з’єднає відомий гірськолижний курорт «Буковель» з новим курортом «Бистриця». Проєкт планують завершити до кінця року, пише антикорупційний сайт NGL.media.

Дозвіл на будівництво нового курорту у гірському селі Бистриця ТОВ «Буковель» отримало наприкінці 2022 року від Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття) сільрад. За даними групи екоактивістів Free Svydovets, новий курорт розрахований на одночасний прийом до 25 тис. осіб і матиме понад 200 км лижних трас і 28 підйомників.

«Буковель» та «Бистрицю» і раніше з’єднувала типова лісова дорога, однак тепер компанія «ПБС» за замовлення держпідприємства «Ліси України» почала капітальний ремонт з використанням нетипових для будівництва лісових доріг матеріалів: бітум, бетонна суміш класу М350, портландцемент та гарячекатана арматурна сталь.

Попри те, що за умовами договору передбачений капремонт існуючої лісової дороги, очевидно, що мова йде про будівництво нової дороги з твердим покриттям. Про це також свідчать фото, зроблені 22 серпня активістами Free Svydovets – за два тижні до укладення договору з ТОВ «ПБС». На цих фото чітко видно, що будівельна техніка «ПБС» уже розрівняла і суттєво розширила полотно майбутньої дороги.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!