В Надвірній переселенка через суд добилась статусу жительки гірського населеного пункту


Переселенка пані Галина з 2022 року проживає у Надвірній. Оскільки місто знаходиться в гірській місцевості, його жителі мають право на отримання статусу жителя гірського населеного пункту.

Оскільки жінка вже не перший рік мешкає в Надвірній і полишати його намірів не має – тож вона хотіла оформити статус жительки гірського населеного пункту.

Такий статус дає право пільги, зокрема:

-       Розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги збільшується на 20 відсотків.

-       Тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищуються на 25 відсотків.

Тож надвірнянка написала до міської ради заяву з проханням встановити їй цей статус і видати посвідчення. Проте міська рада відмовила, спираючись на те, що переселенці тимчасово проживають/перебувають там, куди вони перемістилися, і ВПО немає в переліку осіб, які мають право на отримання цього статусу.

Жінка вважала таку відмову протиправною, тому звернулась до системи безоплатної правничої допомоги — Надвірнянського бюро правничої допомоги.

"Адвокат склав позовну заяву із вимогами визнати протиправними дії міської ради щодо відмови у наданні жінці статусу особи, яка проживає на території гірського населеного пункту, та зобов`язати міську раду видати клієнтці посвідчення особи, яка проживає на території гірського населеного пункту. У заяві адвокат зазначив, що довідка про взяття на облік пані Галину як внутрішньо переміщену особу і є доказом її проживання на території гірського населеного пункту. Суд дійшов висновку, що оскільки жінка понад пів року проживає у Надвірній таке проживання, слід вважати постійним, а тому наявні всі підстави для надання їй цього статусу та видачі посвідчення",- розповіли у пресслужбі БПД.

Суд визнав протиправними дії Надвірнянської міської ради Івано-Франківської області щодо відмови у наданні статусу особи, яка проживає на території гірського населеного пункту та видачі посвідчення встановленого зразка. Та зобов’язав міську раду видати пані Галині посвідчення особи, яка проживає на території гірського населеного пункту.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень №300/7537/23

Юристи системи БПД повідомляють, що до них звертаються тисячі переселенців з різними питаннями, наприклад, щодо: 

-       Оскарження дій чи бездіяльності органів влади

-       Оформлення пенсійних, інших соціальних виплат та пільг

-       Відновлення документів, звільнення з роботи на ТОТ

-       Встановлення факту смерті чи народження на ТОТ

-       Виплат від міжнародних партнерів, гуманітарної допомоги

-       Вирішення сімейних питань: аліментів, розлучень, спадщини.

Якщо ви ВПО і вважаєте, що ваші права порушені або потребуєте консультації юриста чи допомоги із зверненням до суду – звертайтесь до системи безоплатної правничої допомоги. Як звернутись , читайте ТУТ.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!