Як франківці економлять в період "кусючих" цін
Кожен франківчанин уже відчуває на власному гаманці курс іноземної валюти, яка виросла у геометричні прогресії за останні декілька місяців. І ціни у супермаркеті на деякі речі уже обпікають долоню. Зараз наше суспільство переживає важкі часи, а виживати якось треба із мінімальною зарплатнею
Кореспондент «Бліц-Інфо» поцікавився у пересічних франківців їхніми власними способами та методами економії сімейного бюджету.
Франківчанка Марія впевнена, що в першу чергу потрібно менше тратити грошей на одяг, адже зараз є безліч можливостей на цьому зекономити.
«На продуктах харчування економити не можна, бо це наше здоров’я, сили, вигляд та самопочуття. А от одяг – другорядне. Зараз можна купувати через мережу інтернет, або ж на секонд – хенді і це в декілька раз дешевше», - запевняє жінка.
На думку Марії, коли людина має хворобливий зовнішній вигляд, то їй не допоможе краще виглядати одяг, який навіть коштує тисячі доларів.
Окрім економії на одягу, є ще безліч інших варіантів. В цьому переконана мешканка обласного центру Олена. Дівчина впевнена, що потрібно перестати тратити гроші на дрібнички, які зовсім непотрібні.
«На касах у супермаркеті є безліч різних жуйок, солодощів, які муляють око і рука аж тягнеться. Перш за все, не треба носити із собою багато грошей, а лиш стільки скільки треба на найнеобхідніше. Готувати вдома, а не харчуватись по різних закладах», - запевнила пані Олена.
Також франківчанка зізнається, що не ходить в магазин голодна.
"Адже коли людина голодна їй хочеться всього і відразу, відповідно купує багато зайвого. Загалом, старають завжди рахувати витрати та веду записи про всі покупки. Таким чином вдається зекономити частинку зарплатні на чорний день", - ділиться своїм секретом економії Олена.
Наші гроші також шалено поглинають комунальні послуги. Коли приходить рахунок в кінці місця очі закочуються від подиву, адже доведеться «спустити» кругленьку суму в умивальник.
Франківець Дмитро розповідає, що для його сім’ї це болюча тема, адже діти не розуміють, що не треба включати світло вдень, або ж приймати душ 15 хвилин замість 40.
«Щодня із цим борюсь і стараюсь їх навчити, що наші гроші не можна спускати у водостічну трубу. У квартирі на все встановлені лічильники, енергозберігаючі лампочки. Стараюсь щомісяця вчасно сплачувати комуналку і не відтягувати, щоб потім не було дуже «боляче» від рахунку», - ділиться пан Дмитро.
За словами експертів, способів економії сімейного бюджету є безліч і потрібно раціонально використовувати власні кошти. Можна скоротити вкладення і в послуги зв'язку. Перегляньте свої тарифи на мобільному телефоні, може бути, виберете для себе щось більш економне. А про Skype і говорити нема чого, тут ви можете скільки завгодно спілкуватися безкоштовно.
Великі покупки, наприклад, побутову техніку і меблі, треба планувати заздалегідь і кожен місяць вносите певну суму на їх придбання. На літній відпочинок теж потрібно відкладати гроші за кілька місяців до його початку.
Зайвих грошей не буває. Якщо після того, як ви розпланували витрати на місяць, у вас залишилися невраховані гроші, не поспішайте витрачати їх на непотрібні "дурнички". Краще "притримайте" на "чорний день" або поставне на депозит. Це може вберегти від дорогих кредитів та непотрібних боргів в майбутньому.