Як прикарпатцям купатися на Водохреща, щоб не сталося біди. Поради рятувальників


19 січня завершальне свято різдвяного циклу з певними традиціями святкування – Водохреща.

Для того, щоб свято не обернулося трагедією, необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду.

Щорічно рятувальники Прикарпаття забезпечують безпеку цих заходів. Для цього чітко визначаються місця для купання, обстежуються дно водоймищ та вживаються додаткові заходи безпеки. Тож, всі охочі зможуть належно вшанувати традиції у спеціально обладнаному для цього місці, без ризику для життя.

"Пам’ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. На території області визначено 18 місць для купання людей, тому буде виставлено 20 постів, де від Управління ДСНС в області будуть чергувати 55 рятувальників та 13 одиниць техніки, в тому числі 2 човни, та 3 намети. Також просимо неухильно дотримуватися карантинних заходів в ході даного дійства", - закликають надзвичайники.

До купання на Водохреща треба ретельно підготуватися й дотримуватись усіх правил безпеки, оскільки для організму подібні процедури – це значний стрес. Щоб не зашкодити здоров`ю під час купання на Водохреща, слід дотримуватися правил безпеки:

Перед тим, як пірнути в ополонку, необхідно обов`язково порадитись з лікарем, адже існує цілий перелік гострих та хронічних захворювань, при яких зимове плавання протипоказане. Якщо ж рішення зануритись в холодну воду 19 січня на свято Водохреща таки прийнято, порада від медиків: пірнати в ополонку лише в тому разі, якщо Ви повністю здорові.

До пірнання в ополонку потрібно готуватись: організм повинен бути загартований. Для цього найкращий спосіб – контрастний душ: чергувати холодну та гарячу воду. Ніяких алкогольних напоїв до купання! Вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло і людина замерзає.

Перед тим як зайти у воду потрібно зробити зарядку, побігати, пострибати, словом, максимально розігріти тіло. Для занурення обов’язково вибирайте ополонку, де є обладнаний спуск до води, щоб не підсковзнутися і щоб можна було легко та швидко вийти з крижаної води.

Купатися слід виключно в присутності медичної та рятувальної служби. Занурюватися в ополонку потрібно поступово: перебувати у воді можна не більше 10-15 секунд. Після цього одразу загорнутися у теплий, сухий одяг, випити теплого чаю.

Стежте за тим, аби діти не купалися у холодній воді без нагляду дорослих. Не виходьте без потреби на лід (якщо він є), не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Купайтеся лише там, де є рятівники поруч!

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!