Як розпочати свою справу: припиніть скиглити і почніть діяти


Розуміння того, що попереду на вас чекає багато роботи, не має зупиняти від спроб займатись тим, що вам справді подобається. Адже завдяки важкій праці ви зможете досягнути успіху у власній справі.

Кожен із нас знає хоча б одну людину, яка постійно скаржиться на життя і розповідає про свої проблеми. Здається, що весь світ налаштований проти неї, і, не зважаючи на всі зусилля та боротьбу, вона нічого не може змінити, пише Мізки.сом.

Як варіант, така людина просто хоче перекласти провину на когось іншого. Можливо, вона боїться зазнати невдачі або не хоче виконувати важку роботу.

Однак коли мова йде про бізнес, місця для скарг на життя нема. Адже щоб він став успішним, потрібно неабияк попотіти. І розуміння того, що попереду чекає важка праця, не повинне зупиняти від спроб займатись тим, що вам подобається.

Страх перед невдачею

Ви, мабуть, знайомі з людиною, у якої є “ідея на мільйон”. Вона плекає її цілодобово, рік за роком, але ніяк не може втілити в життя. Можливо, ця людина навіть поділилась ідеєю з вами, і ви погодилися, що вона має все необхідне для досягнення успіху. Але ж чому ця людина так боїться втілити ідею в життя?

Є тисячі прекрасних думок про інновації, які засіли в головах у людей, і тільки й чекають, щоб їх реалізували. Багато з них настільки революційні, що здатні змінити наші погляди на звичні речі. Але ці ідеї так і залишаються ідеями, тому що страх перед невдачею дуже сильний.

Озиратися назад — найгірша риса підприємця. Коли ми думаємо про минуле, то завжди знаходимо момент, де все можна було зробити по-іншому. І це сприяє стресу та виникненню деструктивних емоцій, які пригнічують наше бажання йти вперед, змушуючи відмовлятися від своїх ідей.

Однак варто пам’ятати пораду, яку завжди дають підприємці, — краще ризикнути і ні про що не шкодувати. 

Яким би не був страх перед невдачею, це ніщо в порівнянні з тими можливостями, які ви можете втратити. Світ змінюється дуже швидко і нова можливість, яка відкрила двері перед вами, може бути моментально упущена, якщо ви не почнете рухатися.

Тож якщо ви не будете втілювати ідеї в життя, то ніколи не розкриєте свій потенціал. Зрозумійте, у вас нема жодних виправдань, щоб не ризикувати або боятися зазнати поразки!

Підготуйте свою ідею до зустрічі зі світом

Ви не можете сидіти і чекати відповідного моменту. Вікно, коли ваша ідея буде найбільш успішною, може закритися в будь-яку секунду. Вам треба діяти негайно.

Кетрін Кук, співзасновник проекту MyYearbook, який через п’ять років після старту був проданий великій компанії за 100 мільйонів доларів, поділилася секретом свого успіху:

Якщо ви хочете щось зробити, то починайте вже зараз. Якщо ви цього не зробите, то шкодуватимете все життя

Цю пораду має запам’ятати кожен підприємець, який хоче досягнути успіху в своїй справі. Можливо, зараз світ не готовий прийняти ваші ідеї (а, може, й ніколи не буде готовий), але це не повинно вас зупиняти. Зробіть вашу ідею відкритою для світу, здійсніть свою мрію. Це може і не спрацювати, але ви принаймні спробували щось зробити. І з цього зможете винести хороший урок.

Ймовірність невдачі для більшості бізнес-ідей дуже висока, але навіть примарний шанс на успіх повинен обнадіювати вас на шляху до досягнення мети.

Найважливіше — працьовитість

Гаррі Вайнерчук, один з підприємців, якого найчастіше цитують, сказав: “Припини скиглити, почни діяти!”.

Люди занадто часто ниють, постійно скаржаться, що не готові “запустити” свою ідею, шукають причину, щоб нічого не робити і сидіти на місці.

Однак вся суть в тому, що потрібний момент ніколи не настане. Життя не буде обертатись лише навколо ваших цілей та ідей. У вас же ж є друзі, сім’я, певні інтереси і багато іншого, на що теж потрібно виділяти час. То як ви збираєтесь розпочати свій бізнес, якщо навколо вас постійно щось відбувається?

Всі ми маємо певні обов’язки, але найкращі підприємці розуміють, що успіх в бізнесі — справа нелегка. Це може прозвучати банально, але важка справа завжди буде винагороджена. І все тому, що завдяки їй ваш бізнес не буде стояти на місці, а постійно розвиватись. 

Чим більше зусиль ви докладаєте, тим краще розумітимете, що ще потрібно зробити для того, щоб бізнес був успішним. Чим наполегливіше ви працюєте зараз, тим легше вам буде в майбутньому.

Кожен, хто має “ідею на мільйон”, повинен перестати чекати і почати втілювати її в життя. Ніколи не буде відповідного моменту, однак завжди буде страх перед поразкою. Але нема нічого кращого, ніж досягнути успіху, як і нічого гіршого, ніж шкодувати про втрачені можливості.