Як у прикарпатських ВНЗ завершилась вступна кампанія-2014


Приймальні комісії прикарпатських ВНЗ закінчили прийом документів та заяв на вступ 1 серпня опівдні.

У абітурієнтів було три тижні часу на те, щоб визначитись із вибором та подати документи в ті ВНЗ та на ті спеціальності, які їм до вподоби. Тепер у кожному з них сформується рейтинговий список.

В ПНУ ім. Стефаника станом на ранок 1 серпня було подано 24037 заяв на вступ, зазначає відповідальний секретар приймальної комісії Руслан Запухляк. Приблизно половина з них була подана  в електронному варіанті, повідомляє кореспондент "Бліц-Інфо".

«Цьогорічна вступна кампанія змістила в часі терміни подання документів на вступ, а вимоги залишились ті самі, що й в минулому році. Проте особливістю стало те, що для абітурієнтів, яким для вступу потрібно складати творчі профільні конкурси, існує вимога, щоб з непрофільних було не менше ніж 124 бали. Якщо менше – тоді абітурієнт не допускається до проходження профільного творчого конкурсу. В минулому році такої вимоги не було», - розповідає Руслан Запухляк.

Також, зазначив секретар, зменшилась кількість державних місць.

«Якщо минулого року до прикладу на бакалавра було 776 державних місць, то в цьому році ця кількість зменшилась до 750», - зауважує пан Руслан.

Серед спеціальностей ПНУ традиційно популярнішими залишаються гуманітарні спеціальності. Зокрема, це англійська філологія (953 заяви), правознавство (1046 заяв), туризм. Варто зауважити, що в університеті цього року з’явилася нова спеціальність -журналістика.

«На напрям журналістика зареєстровано 162 заяви на 60 ліцензованих місць. Державних місць, поки що, на цю спеціальність немає. Це новий напрям підготовки, тому вступники активно цікавились ним, часто дзвонили, питали. Профільними предметами для вступу були українська мова та література, а також творчий конкурс», - розповідає Руслан Ігорович.

Щодо вступників зі східних регіонів України, то в ПНУ подали заяви на вступ 112 осіб. Ніяких пільг для них не передбачалось. Тільки учасники АТО мали право на вступ поза конкурсом. А абітурієнтів з АР Крим, в зв’язку з тим, що в них російські дипломи, було дозволено приймати їх як українські. Але до 1 жовтня вони повинні ці дипломи переробити на дипломи державного зразка.

До приймальній комісії ІФНТУНГ на ранок 1 серпня було зареєстровано 12083 заяви. Уже кілька років підряд тут продовжують бути популярними такі спеціальності як наф­тогазова справа, екологія, геодезія, комп’ютерні спеціальності, філологія та архітектура. Новинками даного університету є магістратура з оцінки землі та нерухомого майна, а також екологічний контроль та аудит.Щодо держзамовлень університету нафти і газу, то обсяг залишився той самий. Змінилася лише пропорція для випускників шкіл і молодших спеціалістів.

«Наприклад, на спеціальність «Економіка» минулого року було 10 місць для школярів, і 2 для молодших спеціалістів. Цього року це сім і п’ять місць відповідно. Таке є в різних галузях» - пояснив відповідальний секретар приймальної комісії Ярослав Штанько.

Як відзначають в приймальної комісії ІФНМУ, вступна кампанія проходила без особливого ажіотажу. Єдиною особливістю цьогорічної вступної кампанії стало скорочення та зміщення термінів подачі заяв. Проте, незручностей чи дискомфорту абітурієнтам це не принесло.

«На 1 серпня в  медичний університет подано 8174 заяви. Найпопулярнішими завжди є ті спеціальності в яких є більша кількість державного замовлення. Сама кількість державних місць в медичному університеті  на деякі спеціальності не скоротилась, а навпаки збільшилась. Зокрема, якщо на лікувальну справу в тому році було 116 державних місць, то цього року їхня кількість становить 209, на спеціальність педіатрія в минулому році було 30 державних місць, в цьому році їх 35», - розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ Ігор Сарапук.

Чоловік зауважує, що цього року кількість електронних заяв переважає над кількістю паперових, зокрема 3108  заяв в паперовому вигляді, та 5065 - в електронному. Абітурієнти подавали найбільшу кількість заяв на лікувальну справу, педіатрію, стоматологію та фармацію.

Зазвичай абітурієнтами ІФНМУ є представники з усіє України. Найбільше бажають навчатись в медичному університеті мешканці західного регіону – це Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Чернівецька, Львівська, Рівненська області.  Зі східних регіонів великої кількості заяв абітурієнтів немає, наразі їх близько 100.

Неприємністю цьогорічної вступної кампанії виявилось те, що в передостанній день прийому заяв Єдина державна база дала збій з технічних причин, і деякий час не працювала. Проте її роботу вдалось налагодити, і всі, хто з якихось причин не міг зареєструвати заяву на вступ раніше змогли це зробити.

Перші рейтингові списки із зазначенням осіб, які рекомендовані для зарахування у вищі навчальні заклади на бюджетну форму навчання будуть оприлюднені 2 серпня не пізніше 12-ї години. Після цього абітурієнти матимуть час до 4-го серпня включно для того, щоби подати оригінали документів у той ВНЗ, який їх рекомендував до зарахування.

Приймальні комісії ВНЗ України прийматимуть рішення про рекомендацію до зарахування на навчання на місця державного замовлення у три етапи: у перший, четвертий та сьомий дні після останнього дня прийому заяв, тобто 2, 5 та 8-го серпня 2014 року. У кожний із цих днів абітурієнт має можливість опинитись у списку рекомендованих для зарахування на бюджет.