З початку року на Прикарпатті 160 людей з інвалідністю знайшли роботу


26 червня в Івано-Франківському обласному центрі зайнятості відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-Франківської області.

Одне із питань, яке було винесено на засідання – це ситуація щодо надання підприємствам малого та середнього бізнесу та фізичним особам-підприємцям допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

«Інформування кожного роботодавця та підприємця про можливість одержання допомоги по частковому безробіттю – це одне з основних завдань працівників служби зайнятості. Наші громадяни в даній ситуації повинні відчути підтримку держави та служби зайнятості. 1217 підприємств малого та середнього бізнесу та 3787 фізичних осіб-підприємців звернулися до Івано-Франківської обласної служби зайнятості та подали документи на отримання цієї допомоги. Робоча група Івано-Франківського обласного центру зайнятості станом на 25 червня 2020 року прийняла 1186 позитивних рішення і отримати компенсацію зарплати зможе 7760 найманих працівників. А також на даний час розглянуто та прийнято позитивних рішень для 3750 фізичних осіб-підприємців. Відповідно до укладених договорів вже профінансовано 33 млн. 583 тис. грн для виплати допомоги по частковому безробіттю», - зазначив В.Цимбалюк.

Також він поінформував про ситуацію щодо реєстрації в службі зайнятості в період карантину шукачів роботи. 

Про особливості надання послуг службою зайнятості особам з інвалідністю повідомила Л.Сірко. З початку 2020 року послуги служби зайнятості отримувала 1099 осіб з інвалідністю з числа безробітних, за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 160 осіб з інвалідністю, в тому числі 3 особи отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та за сприяння служби зайнятості започаткували власну справу, із них 1 особа – учасник АТО(ООС).

Вона наголосила на тісній співпраці з громадською організацією «Слід», з якою та Івано-Франківським обласним об’єднанням організацій роботодавців, Радою роботодавців при Івано-Франківському обласному центрі зайнятості підписано меморандум про співпрацю. Для отримання особами з інвалідністю індивідуальних консультацій про послуги служби зайнятості, інформації про актуальні вакансії на ринку праці регіону, проходження професійного навчання або підвищення кваліфікації створено Telegram чат Івано-Франківської обласної служби зайнятості «ІФОЦЗ_ПОВІР У СЕБЕ». 

Підводячи підсумки засідання, члени координаційного комітету зауважили, що важливим залишається стимулювання роботодавців до збереження та створення нових робочих місць, а працевлаштування людей з інвалідністю, в т.ч. і на новостворені робочі місця, дає можливість даній категорії осіб ефективно реалізувати свої права як громадянина на працю. Також було запропоновано запровадити проведення моніторингу ринку праці для того, щоб знати реальну потребу роботодавців у фахівцях певних професій.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!