За порушення водного законодавства Бурштинський рибгосп сплатить борг


Господарський суд Івано-Франківської області стягнув у фонд охорони навколишнього природного середовища Бурштинської міської ради 6393,07 гривень шкоди за порушення товариством водного законодавства.

Суд встановив, що Державною екологічною інспекцією Карпатського округу у квітні 2019 року проведено планову перевірку додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів в діяльності ТОВ "Рибгосп Бурштинський", інформує пресслужба Господарського суду в області.

В період з 22.04.2019 р. по 08.05.2019 р. ТОВ "Рибгосп Бурштинський" здійснював господарську діяльність на водоймі площею 1260 га. На території підприємства наявна свердловина прісних підземних вод із насосним обладнанням для забору води.

Згідно з даними водгоспу за 2018 рік підприємством здійснено забір води для господарських потреб в кількості 215, 4 тис. м куб. Дозвіл на спеціальне використовування на ставкове господарство та свердловину прісних підземних вод відсутній. На свердловині відсутній лічильник.

За результатами перевірки складено акт та припис для усунення порушень виявлених під час перевірки.  Претензію  про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок самовільного водокористування в сумі 6393,07 гривень відповідач залишив без реагування.

Згідно з частиною 1 статті 111 Водного кодексу України підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні та фізичні особи без громадянства зобов`язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства України.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!