За рік поліцейські Прикарпаття отримали понад півсотні повідомлень про булінг


19 січня минув рік, як в Україні почав діяти закон щодо протидії булінгу. За цей час до поліції Івано-Франківщини надійшло майже півсотні заяв та повідомлень, у яких йшлося про цькування учасників освітнього процесу.

У кожному випадку працівники ювенальної превенції детально вивчали подробиці конфліктів та давали правову оцінку діям його учасників. Про це йдеться на сторінці Ювенальної Превенції Прикарпаття.

Як з’ясовувалося під час перевірок поліцейськими, не в усіх цих випадках правопорушення мали ознаки саме булінгу. Підтвердження правопорушень, що мали систематичний характер, знайшли 8 фактів, за якими складено адмінпротоколи за ст. 173-4 КУпАП.

Нагадаємо, що за цькування, які вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, передбачено покарання у вигляді штрафу від 850 грн до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Такі ж дії, які вчинить група осіб або одна особа повторно впродовж року, каратимуться штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

Якщо ж діти-булери є малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, то за вчинення правопорушення будуть відповідати їх батьки. Їм також можуть обрати стягнення у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.

Також, відповідно до ч.5 ст. ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягуватимуться до адміністративної відповідальності й керівники закладів освіти, які не повідомили правоохоронців про булінг. Розмір штрафу становить 850 – 1700 грн або ж їм можуть бути призначені виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Зазначимо, що працівники ювенальної превенції Прикарпаття продовжують ознайомлювати учнів шкіл, гімназій та ліцеїв з законодавством щодо відповідальності за вчинення булінгу. Ювенальні поліцейські проводять тематичні зустрічі з дітьми, під час яких обговорюють актуальну для шкільного середовища тему цькувань.

Зокрема, працівники поліції роз’яснюють учням, як запобігати таким проявам насильства, якими можуть бути його причини, а також наслідки булінгу для жертв та їх кривдників.