Організатори розповіли, чим цьогоріч дивуватиме франківців "Карпатський простір"

news-image: Організатори розповіли, чим цьогоріч дивуватиме франківців "Карпатський простір"
З 3 до 5 травня в Івано-Франківську проведуть ІV міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір».

Фолк, етно, рок, класична музика, художня виставка, арт-перформанс, театральні вистави, кулінарні дегустації та безліч цікавих мистецьких проектів покажуть в Івано-Франківську, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Як і у попередні роки, фестиваль багато уваги приділить арт-напрямку: живопис, скульптура, література, кіно, театр, музика, народні мистецтва. Особливим для цьогорічного фестивалю є театральний напрям. З нагоди знакових річниць українського театру цьогорічний театральний напрям акцентує свою увагу на здобутках саме українського мистецтва.

За словами співзасновника фестивалю Богдана Струтинського, протягом трьох днів фестивалю працюватимуть локації просто неба, на яких розташовуватимуться ярмарки, кухні різних країн та окрема локація з винами.

Вперше на цьогорічному фестивалі працюватиме кавова локація – coffee Space. Вона розміститься на площі Міцкевича. Тут побудують сцену, з якої лунатиме музика присвячена цьому напою. Загалом, під час фестивалю працюватимуть 14 просторів для дітей та дорослих.

"Відкриття фестивалю розпочнеться 3 травня о 18 годині театралізованою ходою з Вічевого майдану до головної сцени. На ній з концертом виступить джаз-бенд Фокіна, колектив Аrs Nova. Також для франківців буде вогняне шоу від театру Воскресіння", - каже Струтинський.

Окрім того, 1 травня о 12-й годині біля Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки пройде вуличний перформанс – театральне дійство «Ляльки запрошують» за участю лялькарів з Грузії, Литви, Молдови, Білорусії.

"У Палаці Потоцьких під час фестивалю відкриють музей міста "МІФ". На території палацу також працюватиме дитяча та джазова локації. Окрім того тут проведуть вечірки діджеїв. Кошти зібрані на них передадуть на розвиток Палацу Потоцьких" - додав співорганізатор.

Під час фестивалю також проведуть круглий стіл на тему децентралізації. Національні читання "Леся Українка об'єднує" пройдуть тільки на площі Ринок. Втім, паралельно її твори о 12 годині читатимуть на радіо та телебаченні.

Заступник голови облради Сергій Басараб зауважив, що на проведення фестивалю облради та ОДА сумарно виділили мільйон гривень.

"Цього року фестиваль проведуть тиждень після Великодня. Ми очікуємо колосальну кількість гостей, зокрема, й міст-побратимів. Загалом протягом 3-7 травня у місті пройде понад 150 заходів, виступатимуть Hardkiss, Казка та інші", - акцентував Марцінків.

Цього року участь у фестивалі візьмуть 20 країн. Серед них Україна, Грузія, Польща, Австрія, Азербайджан, Болгарія, Угорщина, Молдова, Австрія, Литва, Латвія, Естонія, Франція, Білорусь, Словаччина, Румунія, Чехія, США та інші.

"Міжнародний мистецький фестиваль "Карпатський простір" вже став гордістю Прикарпаття. На цю культурну подію очікують не тільки мешканці нашого краю, а й за її межами та закордоном. Цей фестиваль є потужним інструментом культурної дипломатії. Ми бачимо, як на його площадках збираються митці, культурні діячі, бізнесмени, дипломати", - акцентувала заступниця голови ОДА Марія Савка.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.03.2019 13:58